Merdan Yanardağ yandaşlara “bırakın bu soytarılıkları”dedi

Merdan Yanardağ yandaşlara “bırakın bu soytarılıkları”dedi

İGDAŞ'ın TELE1 ve KRT TV'ye sponsor olmasını hazmedemeyen yandaşlar "İGDAŞ İmamoğlu yandaşı kanallara para hattı döşemiş" yorumunu yapmaktan çekinmediler. TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ise yandaşların son...

İGDAŞ'ın TELE1 ve KRT TV'ye sponsor olmasını hazmedemeyen yandaşlar "İGDAŞ İmamoğlu yandaşı kanallara para hattı döşemiş" yorumunu yapmaktan çekinmediler. TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ise yandaşların son saldırısına dair bir açıklama yaptı ve "bırakın bu soytarılıkları" dedi.

Uzun süredir yandaş medya tarafından hedef gösterilen ve kapatılmakla tehdit edildiklerini açıklayan muhalif kanallar KRT ve TELE 1'e yeni bir saldırı dalgası başlatıldı.

Yandaş medya, İBB'nin iştiraki İGDAŞ'ın iki kanala verdiği sponsorluk desteğini dillerine doladı. Yandaş Takvim, konuyu "İGDAŞ İmamoğlu yandaşı kanallara para hattı döşemiş" başlığıyla haberleştirdi.

Öte yandan İGDAŞ'ın iki muhalif kanala ayda milyon liraya varan paralar aktardığını iddia edenler de oldu.

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ise yandaşların son saldırısına dair bir açıklama yaptı ve "bırakın bu soytarılıkları" dedi.

"AKP'nin trolleri TELE 1 ve KRT'ye saldırıyor" diyen Yanardağ, İGDAŞ bu iki kanala neden sponsor olduğunu ise "Açıklayayım; İGDAŞ, TELE 1'in Hava Durumu bandına sponsor oldu, doğru çünkü TELE 1 Türkiye'nin en güvenilir kanallarından biri. Yani iyi bir PR çalışması yaptı. Üç kuruş paraya. Para mı? Neredeyse bedava" sözleriyle anlattı

YANARDAĞ'DAN YANDAŞLARA TEKLİF GELDİ

Günde 20 kez giren hava durumu bandına İGDAŞ'ın öyle iddia edildiği gibi milyonlar değil, ayda sadece 12 bin 500 lira ödediğini açıklayan Yanardağ, "Yaa.. Saniye fiyatı neredeyse 5 kuruş bile değil, evet evet 5 kuruş bile değil" ifadelerini kullandı.

Yanardağ sözlerine şöyle devam etti:

"düşük izleyicili havuz medyasına, yandaş kanallara, düşük tirajlı gazetelere kamu bankaları ve iktidar denetimindeki kuruluşlardan aktarılan milyarlarca liralık reklamlarla bu sponsorluğu hemen değişelim. Ne dersiniz? Hadi!"

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.