Merdan Yanardağ'dan Halk TV'ye çok sert tepki

RTÜK; TELE1, KRT, FOX TV, TV100 ve Halk TV'ye ceza kesti. Halk TV, ana haber bülteninde yalnızca kendisine kesilen cezayı haberleştirdi. Bunun üzerine TELE1 cephesinden tepki geldi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), dün TELE1, KRT, FOX TV, TV100 ve Halk TV’ye cezalar kesti. Kesilen cezalar tepki çekerken, başka bir tartışma daha yaşandı. Halk TV, ana haber bülteninde yalnızca kendisine kesilen cezayı haberleştirdi. Bunun üzerine TELE1 cephesinden tepki geldi.

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Dr. Merdan Yanardağ, Prof. Dr. Emre Kongar ile birlikte hazırlayıp sundukları 18 Dakika adlı programda Halk TV’yi eleştirdi. RTÜK cezalarını anlattıktan sonra „Bir şey daha söylemek istiyorum“ diyen Yanardağ, Halk TV’nin yalnızca kendisine kesilen cezayı haberleştirmesini eleştirdi. Halk TV’nin televizyonda bir amiral gemisi olduğunu ve çok önemli bir mecra olduğunun altını çizen Yanardağ, „Fakat bu tutum ne ahlakidir ne de dostçadır“ ifadesini kullandı.

„Halk TV’de çalışan gazeteci arkadaşlarımı kınıyorum“ diyen Yanardağ, „Bu talimatı kim verdi? Gazetecilerin buna tepki göstermeleri gerekirdi“ ifadelerini kullandı.

Yanardağ şöyle devam etti:

TELE1’in ve TELE1 çalışanlarının şunu söylemeye hakkı vardır; RTÜK sadece Halk TV’ye değil, TELE1’e de KRT’ye de TV100’e de FOX TV’ye de kesti bu cezayı bugün. Bu olgudan söz edin ya. Ya habercilik yapın ya da „Biz başka bir şeyiz“ deyin. Halk TV’nin nereye koştuğunu bilmiyorum ama iyi bir yere koşmuyor onu belirteyim.

Otomotiv