Merkel'den Erdoğan'a tepki

Merkel'den Erdoğan'a tepki

Almanya Başbakanı Merkel, Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel’in serbest bırakılmasını talep ederek, basın özgürlüğüne saygı gösterilmesi uyarısı yaptı.Mecklenburg Vorpommern eyaletinin Demmin kentinde geleneksel Kül...

Almanya Başbakanı Merkel, Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel’in serbest bırakılmasını talep ederek, basın özgürlüğüne saygı gösterilmesi uyarısı yaptı.

Mecklenburg Vorpommern eyaletinin Demmin kentinde geleneksel Kül Çarşambası konuşmasını yapan Merkel, “Bu akşam Türkiye’de tutuklu bulunan Deniz Yücel’i anıyor ve serbest bırakılmasını talep ediyoruz'' şeklinde konuştu. Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisinin lideri Merkel, federal hükümetin Yücel’in serbest bırakılması için elinden gelen her türlü çabayı göstereceğini ifade etti.

DW Türkçe’nin haberine göre, Başbakan Merkel, Yücel’in “kendi mesleğini icra etmekten başka bir şey yapmadığına'' işaret ederek, bu nedenle serbest bırakılması gerektiğini vurguladı. Merkel, “Bağımsız gazetecilik var olabilmelidir, gazeteciler işlerini yapabilmelidir'' şeklinde konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya