Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), merakla beklenen faiz kararını açıkladı. TCMB Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizini 100 baz puan düşürerek yüzde 15'e çekti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), merakla beklenen faiz kararını açıkladı. TCMB Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizini 100 baz puan düşürerek yüzde 15'e çekti. Merkez Bankasının bu kararının ardından dolar 11,31'e kadar yükseldi.

Kılıçdaroğlu'ndan tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankasının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri sonrası 100 baz puan faiz indirimine gitmesine ilk tepkiyi sosyal medyadan verdi. CHP lideri, "Artık DUR Erdoğan! Hemen seçim" ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2021-11-18-14-10-57.png

Meral Akşener’den de tepki

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de TCMB’nin faiz kararı sonrası tepki gösterdi. Akşener, "Paramızı pul, itibarımızı yerle bir ettin. Bu işte kastın varsa düpedüz ihanettir. Yok eğer beceriksizliğin neticesinde bir gerçeklikse yapılması gereken bellidir: Bir an evvel ülkeyi seçime götürüp bu rezilliğe dur denmelidir. ARTIK YETER" ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2021-11-18-17-16-50.png

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi