Merkez Parti Genel Başkanı Karslı: Yalnızca Ümit Özdağ değil, Erbakan Hocadan, Cübbeli’ye birçok kişi iç savaş tehlikesine işaret etti

Merkez Parti Genel Başkanı Karslı: Yalnızca Ümit Özdağ değil, Erbakan Hocadan, Cübbeli’ye birçok kişi iç savaş tehlikesine işaret etti

Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, Zafer Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Ümit Özdağ’ın “İç savaş yüzde 99 değil, yüzde 100 çıkacak” açıklaması sonrası İç İşleri Bakanlığı ile yaşanan gerilimle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Karslı, “Türkiye’deki göçmenlerin problem teşkil ettiğini yıllardan beri söyleyen bir siyasetçiyim. 2014’ten beri basında bu konuyla ilgili beyanatlarımız var. Göçmenlerin getirilmesinin plan ve program dahilinde yapıldığını birçok politikacı ve kanaat önderi dile getirmektedir. Hatta Cübbeli Ahmet Hoca, selefilerin silahlandığına dair yaptığı açıklama sonrası kanal kanal gezip Türkiye’nin nasıl bir iç savaş ortamına sürüklendiğini detaylarıyla anlatmıştı. Değişik cephelerden gelen bu iki açıklama birbirini tamamlamaktadır” diye konuştu.

ERBAKAN DA BU TEHLİKEYE İŞARET ETMİŞTİ

Karslı, açıklamaların Türkiye için üzerinde durulması gereken, açıklamalar olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Ancak Ümit Özdağ’ın açıklaması önemli. Diyor ki ‘Bunlar yüzde 99 değil yüzde 100 iç savaşa sebep olacaktır.’ Bu iddia ciddi bir iddiadır. Bunu söyleyebilmek için başka bilgilere de sahip olmak gerekir. Özdağ’ın devletle olan ilişkilerinden dolayı başka bildikleri de olabilir. Buna karşın İç İşleri Bakanlığı da açıklamayı ‘iç savaş kışkırtıcılığı’ olarak tanımlamış, Özdağ hakkında yargılama talep edilmiş. Hakikaten böyle bir tehlike yoksa beyan iç savaş kışkırtıcılığı manasına da gelebilir. Şayet böyle bir tehlike varsa bunu önceden haber vermek de siyasilerin bir görevidir. O zaman Ümit Özdağ da üzerine düşen görevi ifa ediyor demektir. Şahsi kanaatim göçmenlerin ciddi bir sıkıntı kaynağı olduğu yönündedir. Ancak bu sorun iç savaşa kadar gider mi bilemiyorum… Yıllardan beri şunu söylüyorum. Nihai hedef Türkiye’yi Suriye gibi bir hale getirmektir. Bunu merhum Erbakan da yıllarca söylemiştir. BOP’un ülkemizde tatbik edildiğini, belli oyunların planlandığını, bu oyunların sonucunda da Türkiye’nin iç çatışmaya ve parçalanmaya sürüklenmeye çalışılacağını kaydetmiştir. Allah bu memleketi tehlikelerden korusun diyelim…”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika