Mersin'de yıldırım düşmesi yangına neden oldu! 3 ilçede büyük orman yangını

Mersin'de yıldırım düşmesi yangına neden oldu! 3 ilçede büyük orman yangını

Mersin'in Anamur ve Bozyazı ilçelerinde yıldırım düşmesi sonucu 13 noktada orman yangını çıktı. Öte yandan Erdemli'de de henüz bilinmeyen bir nedenle..

Mersin'in Anamur ve Bozyazı ilçelerinde yıldırım düşmesi sonucu 13 noktada orman yangını çıktı. Öte yandan Erdemli'de de henüz bilinmeyen bir nedenle ormanlık alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle büyüdü. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürüyor.

Akşam saatlerinde Anamur ve Bozyazı'da etkili olan yağış nedeniyle ormanlık alanda farklı noktalara yıldırım düştü. Yıldırımın düştüğü 13 yerde çıkan yangında yükselen dumanı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye Anamur Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı söndürme ekipleri sevk edildi.

100 KİŞİLİK EKİPLE MÜDAHALE EDİLİYOR

Yangına 100 kişilik personel 2 helikopter ve 17 arazözle müdahale etti. Orman İşletme Müdürü Hüseyin Meteris, çalışmaların sürdüğünü bildirdi. İlk belirlemelere göre 37 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğü, söndürme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

ERDEMLİ'DE DE ORMAN YANGINI ÇIKTI

Erdemli'ye bağlı Gücüş Mahallesi yakınlarında henüz bilinmeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Çam ormanlarıyla kaplı alanda rüzgarında etkisiyle yangın büyüdü. Gelen ihbar üzerine Erdemli Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 10 arazöz ve 3 su tankı ile yangına müdahalede bulunuldu. Yangına müdahale eden ekiplere Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi de destek verdi. Ekipler yangının ev ve hayvanların bulunduğu ağıllara sıçramaması için yoğun çaba harcıyor. Öte yandan yoğun dumandan etkilenen görevlilere ise bölgede hazır bekletilen 112 görevlilerince müdahale edildi. Yangının kontrol altına alınmasına yönelik yoğun çalışma devam ediyor.