Messi'den Brezilya ve İspanya itirafı: Yenmek zor olacak

Messi'den Brezilya ve İspanya itirafı: Yenmek zor olacak

Avustralya'yı yenerek 2022 FIFA Dünya Kupası'nda çeyrek finale kalan Arjantin Milli Takımı'nda Lionel Messi, turnuvadaki favorilerini açıkladı.

Dikkat çeken ifadeler kullanan Messi, Brezilya ve İspanya itirafında bulundu.

2022 FIFA Dünya Kupası son 16 turunda Avustralya'yı mağlup ederek çeyrek finale çıkmayı başaran Arjantin'de Lionel Messi, turnuvada favori gördüğü takımları açıkladı.

Cumhuriyet'in Marca'ya dayandırdığı habere göre, Arjantin'in Dünya Kupası'nda zafere ulaşabilecek takımlar arasında yer aldığını belirten yıldız futbolcu, "Arjantin her zaman en iyiler arasında. Adaylardan biri olduğumuzu biliyorduk lakin bunu sahada kanıtlamamız gerekiyordu ve bunu Avustralya'ya karşı bir kez daha kanıtladık" dedi.

Brezilya itirafı

Turnuvada mücadele eden diğer takımlar arasındaki favorileri sorulduğunda ise Messi, "Maçları izlemeye çalışıyoruz. Brezilya, Kamerun'a karşı aldığı mağlubiyete rağmen çok iyi gidiyor. Hala en büyük favorilerden biri. Fransa da iyi gidiyor ve İspanya, Japonya'ya kaybetmesine rağmen çok iyi oynayan, ne yaptıkları konusunda çok net olan bir takım. Topa uzun süre sahip oldukları için topu onlardan almak çok zor. Onları yenmek zor olacak" sözleri ile cevap verdi.

Almanya'nın Dünya Kupası'nda elenmesi hakkında da görüşlerini aktaran Arjantinli yıldız, "Elenmelerine şaşırdım. Pek çok üst düzey oyuncuları vardı ve onlar Dünya Kupası'nın en iyileri arasında yer alan genç bir takımdı. İlk turda tekrar elenmeleri şaşırtıcı lakin bu Dünya Kupası'nın ne kadar zor olduğunu gösteriyor. Artık önemli olan milli takımın adı değil, sahada ne gördüğünüz. Her şey giderek daha eşit hale geliyor" ifadelerini kullandı.

Messi 1000. maçında 789. golünü attı, Maradona'yı geçti

Arjantin'in yıldızı Lionel Messi, kariyerindeki 1000. maçta 789. golüne imza attı. Avustralya karşısında takımını 1-0 öne geçiren golü atan Messi, 1000. maçını da boş geçmedi. Avustralya karşısında fileleri havalandıran Messi, Dünya Kupalarındaki gol sayısını 9'a yükseltti.

Messi, şampiyonada 8 golü bulunan Arjantin efsanesi Diego Armando Maradona'yı geride bıraktı. Messi, 10 golüyle Arjantin'in Dünya Kupalarındaki en golcü ismi Batistuta ile arasındaki farkı da 1'e indirdi. Messi ayrıca, Dünya Kupalarında 8 gol atan Cristiano Ronaldo'yu da geçmeyi başardı.

 

 

Etiketler :