Mesut Özil, Başakşehir'e imzayı atıyor

Mesut Özil, Başakşehir'e imzayı atıyor

'Çocukluk aşkım' dediği Fenerbahçe'den 1,5 yılın ardından ayrılan ve Başakşehir ile anlaşmaya varan Mesut Özil için imza töreni düzenleniyor.

Fenerbahçe ile sözleşmesini karşılıklı anlaşarak fesheden dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil'in yeni adresi Başakşehir oldu. Başakşehir'in yeni transferi Mesut Özil için bugün Fatih Terim Stadı'nda, Başkan Göksel Gümüşdağ’ın da katılımıyla imza töreni düzenliyor.

İşte imza töreninden öne çıkanlar:

Başkan Göksel Gümüşdağ'ın açıklamaları

Mesut Özil'e hoş geldin diyorum. Mesut Özil'i Başakşehir formasıyla idmanda gördüğüm an, Bild'e verdiğim röportaj aklıma geldi. Bir Rüya gerçekleşti. Mesut Özil gibi Futbol tarihinde yer etmiş bir Türk futbolcu yok. Mesut Özil'e 2 yıllık sözleşme önerdim lakin kendisi 1+1 yıllık yapalım, seneye tekrar değerlendiririz başkanım dedi. Buna da saygı duyduk.

Mesut Özil'in açıklamaları

Başakşehir'de olduğum için çok mutluyum. Aile ortamı var, sadece futbola odaklı bir ortam. Benim hedefim de futbola odaklanmak. İyi ki Başakşehir'e gelmişim. Sahada futbol oynayarak takıma yardım etmek ve hedeflerimize ulaşmamızda katkı vermek istiyorum.

Süreç çok hızlı gelişti. Fenerbahçe ile konuştuk anlaştık, sonra burayla konuştuk anlaştık. Fenerbahçe her zaman kalbimde olacak. Onlara başarılar diliyorum.