Mesut Özil'den İsmail Kartal'a: Sen kimsin ki beni oyundan alacaksın!

Mesut Özil'den İsmail Kartal'a: Sen kimsin ki beni oyundan alacaksın!

2 oyuncuya da af çıkmadı

Milliyet yazarı Attila Gökçe, geçen sezon İsmail Kartal yönetimindeki Fenerbahçe'de kadro dışı bırakılan Mesut Özil ile Kartal arasında geçen diyaloğu aktardı. 

Spor Toto Süper Lig'de 20 Mart 2022'de oynanan Konyaspor maçının ardından Mesut Özil ve Ozan Tufan yönetim kurulu kararıyla kadro dışı bırakılmıştı. Mesut Özil ile İsmail kartal arasındaki iplerin kopma noktasına gelişinin perde arkasını yazan Attila Gökçe, Konyaspor maçının devre arasında oyundan alınan Mesut Özil'in Kartal'a "Sen kimsin ki beni oyundan alacaksın" ifadelerini kullandığını ifade etti.

Süper Lig'de geçen sezonun 30. haftasında Fenerbahçe 1-0 yenik duruma düştüğü karşılaşmada Konyaspor'u 2-1 mağlup etmişti. 20 Mart'ta oynanan karşılaşmanın ardından galibiyetten çok en çok konuşulan konu Mesut Özil ve Ozan Tufan'ın yönetim kurulu kararıyla kadro dışı bırakılmasıydı.

2 oyuncuya da af çıkmadı

İki oyuncuya af çıkmazken, Ozan Tufan, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City'ye transfer oldu. Yeni teknik direktör Jorge Jesus'un Mesut Özil için olumsuz görüş bildirmesinin ardından Fenerbahçe ile yıldız oyuncu arasında ipler koptu. Ünlü yıldızın Medipol Başakşehir'le görüşmelere başladığı ileri sürüldü.

Mesut Özil'in menajeri Erkut Söğüt ise dün yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Yeni bir sürece girdik. Fenerbahçe ile görüşmeler devam etmektedir. Şu an Mesut halen daha Fenerbahçe'nin futbolcusu. Hiçbir şekilde bir şey feshedilmiş değildir. Belirli bir aşamaya geldiği zaman Fenerbahçe Futbol Kulübü açıklamayı yapacaktır. Bu bizim haddimize değil. Mesut Özil Fenerbahçe'nin resmi futbolcusu bugün. Gerektiği zaman, geldiği zaman Fenerbahçe'nin resmi sitelerinden gereken açıklamaları yönetimden alacağız. Bizim tarafımızdan açıklanacak bir şey değil" dedi.

Konyaspor maçının devre arasında soyunma odasında yaşananları yazan Gökçe, şunları kaydetti:

"Sen kimsin ki beni oyundan alacaksın"

"Fenerbahçe’nin hatıra defterinden bir maçın kısa öyküsü…

20 Mart 2022… Saraçoğlu Ülker Stadı’ndaki maçın ilk yarısı oldukça keyifsiz… Konyaspor 35. dakikada Bytytqi ile 1-0 öne geçiyor. Fenerbahçe ilk yarıyı geride kapatıyor. Tribünlerde hoşnutsuzlukla başlayan mırıltılar sonrasında protest homurdanmaya dönüşüyor.

Teknik Direktör İsmail Kartal, soyunma odasında taktik değişiklikleri anlatırken Mesut Özil’e de “Çıkıyorsun… Pelkas, sen de oyuna giriyorsun” diyor.

Sessizlik… Sonra Mesut Özil’in öfkeyle dillendirdiği sözler:

“- Sen kimsin ki beni oyundan alacaksın!”

Ortalık karışıyor sesler yükseliyor. Soyunma odasında iki tecrübesiz yönetici var. Onlar şaşkınlıktan kendilerini alamıyor olaya seyirci kalıyorlar. Ozan Tufan da Mesut’u destekliyor.

Oyuncuların sakinleştirme çabaları bir yere kadar etkili oluyor lakin İsmail Kartal’ın öfkesi, şu sözlerle patlamaya dönüşüyor:

“- Buraya bak, kimse bu armadan daha büyük değil!”

Hoca işaret parmağıyla göğsündeki Fenerbahçe armasını gösteriyor.

Mesut Özil’le Ozan Tufan o günden itibaren kadro dışı. Devre arasındaki tartışmadan sonra Fenerbahçe’nin son oyuncu değişikliğinde çıkan Serdar Dursun… Oyuna giren giren Ozan Tufan.. Kazanan Fenerbahçe. Goller Kim Min Jae ile Pelkas'tan…"

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor