Metaverse arsalarına en büyük ilgi Türkiye’den

Metaverse  arsalarına en büyük ilgi Türkiye’den

Son dönemde metaverse evreninde arsa alıp satmak oldukça trend bir konu haline geldi. İşin en garip yanı ise metaverse evreninde yapılan satışlarının çok büyük bir bölümünün Türkiye’den talep alıyor olması.

Eğer teknoloji gündemini az çok takip ediyorsanız son dönemde Metaverse tarafında önemli bir akım olduğuna tanıklık etmişsinizdir. Malum, Metaverse denildiğinde insanın aklına geniş bir evren geliyor. Zaten Ready One Player filminde de bu evrenin nasıl bir şey olacağına ilişkin temalar mevcuttu.

Metaverse’de ciddi anlamda yapamayacağınız hiç bir şey yok. Ayda gezinmekten tutun da dünyanın merkezine kadar yolculuk mümkün olacak. Elbette bunların hepsi sanal bir düzlem üzerinde gerçekleşecek. Fakat siz bunları görme, dokunma ve duyma duyularınızla büyük oranda hissedebileceksiniz.

Metaverse için Çin de devreye girdi

 

Şu ana kadar Metaverse için en ciddi adımlar Facebook’tan geldi. Fakat Facebook bu alandaki tek isim değil. Çünkü pek çok küresel marka da Metaverse ile ciddi anlamda ilgileniyor.

Hal böyle olunca diğer şirketlerin Facebook tarafından kurulan Metaverse’e onay vermesi de pek mantıklı olmazdı. Zaten onay da verilmedi. Hali hazırda pek çok farklı platformda, farklı metaverse arsaları satışa çıkmış durumda. Bu arsalara en büyük ilgi ise Türkiye’den.

Hatta bazı sitelerdeki satışlarının yüzde 90’nından fazlasının Türkiye’ye yapıldığı iddiaları da mevcut. Görünen o ki yine ucuzdan arsa toplama trendinde dünya birincisi olacağız.

İşte Apple’ın sahip olduğu aktif cihaz sayısı

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji