Meteoroloji Genel Müdürlüğü duyurusunda 46 il için sağanak yağış uyarısı yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü duyurusunda 46 il için sağanak yağış uyarısı yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü duyurusunda 46 il için sağanak yağış uyarısı yaptı.

Hava durumu tahmin raporuna göre bugün yurdun büyük bir bölümünde yağışlı hava bekleniyor. Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre Iğdır, Ağrı, Kars, Ardahan, Artvin, Erzurum, Muş, Bingöl, Bayburt, Tunceli, Erzincan, Gümüşhane, Giresun, Ordu, Tokat, Sivas, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adana, Samsun, Amasya, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Aksaray, Niğde, Karaman, Konya, Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Eskişehir, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Denizli, Uşak, Kütahya, Manisa, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli'de yağış bekleniyor.


Önümüzdeki 3 gün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, Güney ve İç Ege, Akdeniz (Hatay dışında), İç Anadolu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Çorum çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve batı, zamanla doğu kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

persembe.jpg

cuma.jpg

cumartesi.jpg

pazar.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam