Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden sel uyarısı! Bu illerde yaşayanlar dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden sel uyarısı! Bu illerde yaşayanlar dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) , yarın ülkenin birçok yerinde etkili olacak sağanak yağışların, Karadeniz'de sele dönüşeceği uyarısında bulundu.

MGM bu akşam İç Anadolu Bölgesi'nde başlayacak sağanak yağışların, Pazartesi günü ülkenin birçok yerinde etkili olacağını, Karadeniz'de ise kuvvetli sele dönüşeceği uyarısında bulundu.

ARTVİN, RİZE VE TRABZON'A SEL UYARISI

Kuvvetli yağışların Pazartesi sabah saatlerinden itibaren Rize ve Artvin çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçelerinde çok kuvvetli yer yer şiddetli olması beklendiğinini belirten MGM, ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel küçük çaplı dolu yağışı hadisesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısı yaptı.

PAZARTESİ GÜNÜ BİRÇOK İL İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

MGM'nin açıklamasına göre, yağışların Pazartesi öğle saatlerinden sonra Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'nun kıyı kesimleri ile Giresun'un doğu, Trabzon'un batısı ile Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL'DA PAZARTESİ SABAHI SAĞANAK VAR

Pazartesi günü sabah saatlerinden itibaren İstanbul’da yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği de açıklandı.