Meteoroloji saat verdi; yağmur geliyor!

Meteoroloji saat verdi; yağmur geliyor!

Meteoroloji'den hava durumu ile ilgili son dakika uyarısı geldi. Meteoroloji saat vererek uyarıda bulunurken İstanbul'a da yağış geleceğini duyurdu. 

Meteoroloji'den hava durumu ile ilgili son dakika uyarısı geldi. Meteoroloji saat vererek uyarıda bulunurken İstanbul'a da yağış geleceğini duyurdu.

Meteoroloji hava durumu ile ilgili son dakika yağış uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı 7 Nisan hava durumu raporuna göre, Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgesinin batısında gün boyu yağışların etkili olması bekleniyor. İstanbul'da da saat 18:00'den itibaren il genelinde yağışlı havanın etkli olacağı tahmin ediliyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde günlerdir aralıksız devam eden kar yağışı yerini bahar havasına yani güneşli havaya bırakıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinde hava durumunun parçalı ve çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Eskişehir, Konya, Karaman, Malatya ve Elazığ il çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı belirtildi. Yağışların, Ege kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI KUZEYDOĞUDA 4 DERECE ARTIYOR

Yurtta hava sıcaklıklarının kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı belirtilirken diğer yerler önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara Bölgesi'nin kuzey ve doğusu, kuzey, iç ve doğu bölgelerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Ülkemizde rüzgarın ise Güney Ege ile Antalya kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU: SAAT 18:00'DEN YAĞMUR GELİYOR

Meteoroloji'den alınan 7 Nisan hava durumu raporuna göre İstanbul'da bugün parçalı ve zaman zaman çok bulutlu havanın etkili olması bekleniyor. Ancak Meteoroloji yetkilileri İstanbul için saat vererek yağış uyarısında bulundu. İl genelinde saat 18:00'den itibaren yağışlı havanın etkili olacağı tahmin ediliyor. Öte yandan sis ve pusa karşı Meteoroloji’den son dakika uyarısı gelirken il genelinde sıcaklıkların 17 derece dolaylarında seyretmesi, akşam saatleriyle birlikte ise sıcaklıkların hissedilir ölçüde düşmesi bekleniyor.

<>

<>

<>

<>

<>

<>

<>

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam