Meteoroloji uyardı: 8 ile sağanak yağış geliyor

Meteoroloji uyardı: 8 ile sağanak yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre 8 ile sağanak yağış geliyor

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre Bolu, Trabzon, Rize, Artvin, Kars, Ardahan, Giresun ve Erzurum'un belirli bölgelerinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey ve doğu kesimleri ile Doğu Akdeniz'in parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Trabzon, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Giresun'un iç, Erzurum'un kuzey ve doğu kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR ORTA KUVVETTE

Hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normallerinin civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey Akdeniz kıyıları ile doğu bölgelerde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. İller göre hava durumları şöyle: İSTANBUL: 19°C, 25°C Parçalı ve az bulutlu ANKARA: 16°C, 29°C Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu İZMİR: 20°C, 27°C Az bulutlu ANTALYA:24°C, 32°C Az bulutlu ve açık ZONGULDAK:18°C, 23°C Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu TRABZON: 21°C, 25°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı ERZURUM:10°C, 23°C Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğu ilçeleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı DİYARBAKIR:17°C, 35°C Az bulutlu ve açık

GENEL