Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son açıklamaya göre, Ankara’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda ilde sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji’den alınan son dakika bilgisine göre, ülkenin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Trakya Kesimi, Karadeniz ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Erzincan, Erzurum, Ardahan, Kars, Iğdır ve Ağrı çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normalleri civarında, Marmara, Kıyı Ege ile doğu kesimlerde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

MARMARA HAVA DURUMU 28 HAZİRAN 2021

Parçalı yer yer çok bulutlu, Trakya Kesimi ile Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İllere göre, hava durumu tahminleri ise şöyle:

 ÇANAKKALE °C, 34°C İSTANBUL °C, 31°C KIRKLARELİ °C, 31°C KOCAELİ °C, 32°C İZMİR °C, 36°C KÜTAHYA °C, 29°C MANİSA °C, 38°C MUĞLA °C, 37°C ADANA °C, 34°C ANTALYA °C, 38°C HATAY °C, 33°C ISPARTA °C, 32°C ANKARA °C, 30°C ÇANKIRI °C, 31°C ESKİŞEHİR °C, 30°C KONYA °C, 30°C BOLU °C, 27°C DÜZCE °C, 32°C SİNOP °C, 27°C ZONGULDAK °C, 27°C AMASYA °C, 32°C BAYBURT °C, 29°C SAMSUN °C, 28°C TRABZON °C, 26°C

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam