Meteoroloji'den İzmir'e fırtına uyarısı!

Meteoroloji'den İzmir'e fırtına uyarısı!

Vatandaşlardan, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuz durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

İzmir'de, öğleden sonra başlayan kuvvetli rüzgâr ve yer yer fırtınalı havanın 20 Mart akşamına kadar etkili olması bekleniyor.

İzmir'de öğleden sonra başlayan kuvvetli rüzgâr ve yer yer fırtınalı havanın 20 Mart akşamına kadar etkili olmasının beklendiği bildirildi. Vatandaşlardan, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Meteoroloji 2'nci Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, İzmir genelinde, öğleden sonra başlayan rüzgârın kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiği belirtildi. Kuvvetli rüzgâr ve fırtınanın 20 Mart akşamı etkisini kaybedeceğinin ön görüldüğü belirtildi. Meydana gelmesi muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.  

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekoloji