Meteoroloji’den kar ve yağmur uyarısı

Meteoroloji’den kar ve yağmur uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan tahminlere göre; yurdun kuzey ve doğu kesimleri için fırtına ve kar uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan tahminlere göre; yurdun kuzey ve doğu kesimleri için fırtına ve kar uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Ordu ve Artvin çevreleri ile Samsun'un doğu kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? İstanbul’a yağmur yağacak mı?

İşte, 2 Kasım yurt geneli ve İstanbul hava durumu raporu.

KAR YAĞMUR FIRTINA UYARISI

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Artvin'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Siirt, Şırnak, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Gece saatlerinde Marmara, İç Ege ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Sıcaklıkların ise kuzeydoğu kesimlerde 4 ila 7 derece azalacağı, diğer yerlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Yağışların; Siirt, Şırnak, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, heyelan, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL HAVA DURUMU: 17 DERECE

İstanbul’da havanın bugün parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde yer yer sis ve puslu olması bekleniyor.