Meteoroloji’den sağanak ve fırtına uyarısı

Meteoroloji’den sağanak ve fırtına uyarısı

Meteoroloji'nin yaptığı son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. Bazı bölgelere kar yağışı uyarısı yapıldı.

Meteoroloji'nin yaptığı son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. Bazı bölgelere kar yağışı uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Konya, Kırıkkale ve Çankırı çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, Denizli ve Antalya'nın batı ilçelerinin yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinin yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Adana’nın kuzey ve doğusu ile Bingöl, Bitlis, Siirt ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Akdeniz'de güneyli yönlerden kuvvetli( 40-60 Km/sa) olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının ise iç kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişik olmayacağı tahmin ediliyor.

YAĞMUR VE FIRTINA UYARISI

Yağışların; Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Adana’nın kuzey ve doğusu ile Bingöl, Bitlis, Siirt ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi

Rüzgarın; Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin edildiğinde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısı da yapıldı.

İSTANBUL °C, 10°C

Çok bulutlu ve bu sabah saatlerinde sağanak yağışlı

İZMİR °C, 16°C

Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ANKARA °C, 10°C

Parçalı çok bulutlu, bu sabah saatlerinde hafif sağanak yağışlı

Adana: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 16

Antalya: Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra batı ilçeleri sağanak yağışlı 19

Samsun: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 11

Trabzon: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 12

Erzurum: Parçalı çok bulutlu, karla karışık yağmur ve yüksekleri yer yer kar yağışlı 7

Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 14