Meteoroloji’den son dakika uyarısı!

Meteoroloji’den son dakika uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün için son hava tahminlerini yayınladı ve özellikle kuzey bölgelerini sağanak yağışlar konusunda uyardı. Tahminlere göre...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün için son hava tahminlerini yayınladı ve özellikle kuzey bölgelerini sağanak yağışlar konusunda uyardı. Tahminlere göre bugün yurdun kuzey kıyılarında ciddi sağanak yağışlar görülecek. İstanbul'da da öğlen saatlerine kadar kuvvetli yağış bekleniyor.

Türkiye’nin kuzeyi hafta sonu tatilini yağışla geçiriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Karabük, Kastamonu ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayıyla birlikte, yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. İstanbul'da da öğlen saatlerine kadar kuvvetli yağış bekleniyor.

Son Dakika Haberleri