Meteoroloji'den Van ve İstanbul için 'kuvvetli yağış' uyarısı

Meteoroloji'den Van ve İstanbul için 'kuvvetli yağış' uyarısı

Meteoroloji 14'üncü Bölge Müdürlüğü'nce Van'da bu akşam sağanak beklendiği açıkladı

Meteoroloji 14'üncü Bölge Müdürlüğü'nce Van'da bu akşam sağanak beklendiği; ani sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Meteoroloji 14'üncü Bölge Müdürlüğü, kentte sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiğini belirterek, uyarılarda bulundu. Van'ın güneyi ve doğusundaki Bahçesaray, Çatak, Gevaş, Başkale ve Gürpınar ilçelerinde yağışların yerel olarak kuvvetli olacağı; bu nedenle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

İstanbul için de uyarı

Meteoroloji, Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz için kuvvetli sağanak yağış uyarısı yaptı. İstanbul'un doğusunda da yağışın etkili olacağı belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul başta olmak üzere bazı bölgeler için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Müdürülük'ten yapılan açıklamada,  şu ifadelere yer verildi:

"Yarın sabah saatlerinden itibaren Marmara’nın doğusu (Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bilecik illeri ile İstanbul’un doğusu ve Bursa’nın doğusu) ile Batı Karadeniz’de (Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük) çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli (21-50 kg/m2), Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Bolu çevrelerinde yerel çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem