Metin Arolat gözyaşlarıyla itiraf etti!

Metin Arolat gözyaşlarıyla itiraf etti!

YouTube'da Armağan Çağlayan'ın programına konuk olan 90'lı yıllara damgasını vuran 48 yaşındaki Metin Arolat'ın hayatına dair anlattıkları hayranlarını üzüntüye boğdu. İşte Arolat'ın kahreden hikayesi.

90'lı hit şarkılarıyla yıllara damgasını vuran Metin Arolat, Armağan Çağlayan'ın YouTube'da yayınlanan programına konuk oldu.

Tarkan, Demet Sağıroğlu ve Hadise gibi ünlü şarkıcıların birçok klibine yönetmen olarak imza atan Arolat, hayatının en büyük dramını anlattı. Arolat, gözyaşlarına hakim olamadı. 

indir-1.jpg

"Ağabeyimi kaybetmem çok büyük bir travmaydı" diyen Arolat, "Büyük bir travma yaşadım. Hala da her gece konuşmadan uyuyamam ağabeyimle. Çünkü benim bildiğim o yaşa kadar ben şımarık bir kardeştim, geç de doğmuşum. Ağabeyim üniversitede okuyordu, ben üniversiteye yeni başlamıştım. Annemle ağabeyim arasında şu konuşmaya bile şahit olmuştum: Annem diyor ki ağabeyime, 'Ya Demir, Metin şimdi okula başladı. Bir tane spor ayakkabı varmış, markasını da bilmiyorum" diye konuştu. 

Arolat, "O zaman Türkiye'de markalı şeyler yok, Amerikan pazarında görmüşüm. Okula da başlamışım, bakmışım milletin üstünde bir şeyler var" ifadelerini kullandı.

indir.jpg

Üniversite döneminde yaşadıklarıyla ilgili Arolat, "Ağabeyim demiş ki 'Anne bu ay ben idare edeyim arkadaşlarımı. O şimdi yeni başladı üniversiteye, ister öyle şeyler. Bana para yollamayın, Metin'e ayakkabı alın. Burada benim şımarıklığım var, 'Ayakkabı geliyor!' olmuştum. Fedakarlık yapıldığını sonradan şey yapıyorsun. Sonra şuna dönüşmüştü ağabeyim benim kafamda: Ben hayatta bir şey yapamazdım ki. Ağabeyim ne yaparsa hayatta ben onu yapacaktım. Bir de idoldü benim için. Çok şey kaldım o gidince, hayata hiç bakmamışım, ne olacağımı düşünmemişim" dedi.

"Bir anda mahvoldu herkes"

48 yaşındaki Arolat, "Bir de ağabeyim ölünce, çok neşeli bir aile düşün, bir anda herkes, babam odada ağlar, yas evi, kasvet evi, senelerce sürdü bu. Zaten babam da arkasından vefat etti, beyninde ur oluşmuş. Bir anda mahvoldu herkes, ben oradan kaçmak istedim" şeklinde anlattı.

"O dönemleri hala üstümden atamadım"

Arolat, basında intihar ettiğine dair haberlerle ilgili olarak, "İntihar değil, depresyona girdim tabii ki. Ağabeyimi, babamı arka arkaya kaybettiğim dönemleri hala üstümden atamadım" dedi.

metin-arolet-mnub-cover-jpg.webp

"Altı ay evden çıkmadım, altı ay tıraş olmadım, duş almadım"

Arolat, "Depresyon dediğim oydu; bayağı kendimi kapadım, altı ay evden çıkmadım, altı ay tıraş olmadım, duş almadım. Ve bunu anneme de fark ettirmek istemedim" diye konuştu.

Arolat tedavi süreciyle ilgili ise, "İntihar değil, artık benim tedavim olmam gerektiği için Lape'ye yatırıldım arkadaşlarım tarafımdan. O zamanlar kopmaya başlamıştım, telefonu açmıyordum, duvarlara bakıyordum" ifadelerini kullandı.

"Depresyonu herkese tavsiye ederim"

Depresyon sürecini Arolat, "Depresyon garip bir şey. 10-15 gün yattım. Herkese tavsiye ederim bu arada" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin