Metin Külünk 'tam kapanmayı' eleştirmişti: ABC'ye konuştu

Metin Külünk 'tam kapanmayı' eleştirmişti: ABC'ye konuştu

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk, 24 Nisan'da 'tam kapanma' isteyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu "kaosa davet" diyerek eleştirmişti. ABC Gazetesi'ne konuşan Külünk, tam kapanma hakkındaki görüşlerinin değişmediğini söyledi.

ABC Gazetesi ÖZEL

AK Parti'nin son yapılan kongresinde MKYK'ye seçilen Metin Külünk, tam kapanmayı eleştirmişti. 24 Nisan'da sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarda tam kapanmanın hâlihazırda zor durumda olan esnafı daha da kötü duruma getireceğini söyleyen Külünk, tam kapanma çağrısı yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu 'art niyetli' olarak yorumlamıştı.

"Tam kapatma değil, tedbirli normalleşme gerekiyor"

Tam kapanma çağrılarının esnaf ve emekçilerde memnuniyetsizlik yaratarak sokak eylemleri daveti hazırlığı olduğunu öne süren Külünk, "Tam kapatma değil tedbirli normalleşme" gerektiğini belirtmişti.

screenshot-1.png

Metin Külünk: Fikrim aynı

Dün akşam kabine toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte, 29 Nisan ile 17 Mayıs arasında tam kapanma uygulanacağını duyurdu. ABC Gazetesi olarak sosyal medya paylaşımlarını hatırlattığımız AK Partili Külünk, "Kabine öncesi istişaremizi yaptık, düşüncemizi dile getirdik. İnsanın düşüncesi bugünden yarına değişmez. Bu konudaki fikrim aynı" ifadelerini kullandı.

GENEL