Metrobüste 2 genç kızı taciz eden fırsatçı sapık 7.5 yıl hapis cezası aldı

Metrobüste 2 genç kızı taciz eden fırsatçı sapık 7.5 yıl hapis cezası aldı

İstanbul’un en sık kullanılan ulaşım aracı metrobüste iki üniversite öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla yargılanan kişi, 7.5 yıl hapisle cezalandırıldı.

İstanbul’un en sık kullanılan ulaşım aracı metrobüste iki üniversite öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla yargılanan kişi, 7.5 yıl hapisle cezalandırıldı. Tutuklu olarak yargılanan sanığın cezası ertelenmedi. Duruşma sonrasında sanık yakınları mağdur kadınlardan birine tükürünce mahkeme salonu önünde arbede çıktı.İstanbul 49. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu yargılanan Aydoğan Ş. ile tacize uğrayan kadınlardan 19 yaşındaki C.K. hazır bulundu. Tacize uğrayan diğer kadın A.A. ise duruşmaya gelmedi. 

MAĞDUR KIZA TÜKÜRDÜ VE SALON KARIŞTI 

Sanık Aydoğan Ş. son savunmasında, " 45 yıldır İstanbul’a yaşıyorum. Mesleğim gereği toplu taşıma araçlarını kullanıyorum. Böyle bir şey yapmadım. Müştekiler kendi kafalarına göre konuşuyor. Suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

Daha sonra söz alan mağdur C.K., "Final haftamdı kütüphanede ders çalıştıktan sonra eve dönüş yapmak için Uzunçayır metrobüsünü kullandım. Bu sırada metrobüste sanık bana yaklaşmaya başladı. Rahatsız oldum. Sanığın elini birkaç kez sağ baldırıma değdiğini hissettim. Biraz kenara çekildiğim halde aynı harekete devam etti. Ben ileriye gidip sanığı takip etmeye başladım. O sırada A. isimli  kişiye aynı şekilde tacizde bulunduğunu gördüm. A. fark ettiğinde sanık başka tarafa bakmaya devam etti. Sinirlerim bozuldu bağırmaya başladım. ’Ben sizi izliyorum, ne yapıyorsunuz’ dediğimde bana ’Ben ne yapıyorum’ dedi. Daha sonra olaya güvenlik müdahale etti" diyerek şikayetçi oldu.