Metroda kadınları bıçakla tehdit etmişti: Yaptığım ayıp ancak kontrolümü kaybettim

Metroda kadınları bıçakla tehdit etmişti: Yaptığım ayıp ancak kontrolümü kaybettim

İstanbul’da Kadıköy-Tavşantepe metrosunda kadınlara elinde bıçakla tehditler savurarak hakaret eden Emrah Yılmaz’ın 18 yıl 3 aya kadar hapis cezası istendi.

Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya başka bir suçtan tutuklu olan sanık Emrah Yılmaz cezaevinden getirildi. Duruşmada Yılmaz’ın bıçakla üzerine yürüdüğü  Nilgün Mihdiye Damgacı ve Senanur Damgacı ile taraf avukatları yer aldı.

“BEN DARBEDİLDİM”

Sanık Emrah Yılmaz savunmasında, “Olayın başını gösteren görüntüler olmadığı için benim şikayetlerim değerlendirilmemiştir. Olayı ben başlatmadım. Müştekilerden birisi çıkardı. Olayın içerisinde ben darbedildim. Öfke kontrolümü kaybettim. Hakaret ve tehditlerde bulunmuşum. Yaptığımın ayıp olduğunun farkındayım ancak ben kontrolümü kaybettim. Karşı taraf beni tahrik etti. Tekme attı. Suçlamayı kabul etmiyorum. Beraatimi isterim” dedi.

Cumhuriyet savcısı mütalaasında, “kasten yaralama”, “silahla kasten yaralamaya teşebbüs”, “alenen hakaret”, “halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit” ve “silahlı tehdit” suçlarından 18 yıl 3 aya kadar hapis ile cezalandırılmasını istedi. Mahkeme, tarafların mütalaaya karşı savunma yapmaları için ileri bir tarihe ertelendi.