Metropoll anketi: Kararsız seçmenin Tayyip Erdoğan'a bakışı nasıl?

Metropoll anketi: Kararsız seçmenin Tayyip Erdoğan'a bakışı nasıl?

Erdoğan’ı "beğenmeyenlerin" oranı 13,3 olurken “Ne beğeniyorum, ne beğenmiyorum" diyenler yüzde 2,7, “Fikrim yok” veya “Cevabım yok” diyenler yüzde 1,6 oldu.

Metropoll Araştırma’nın verilerine göre kararsız seçmenin üçte biri Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı "beğendiğini" söylerken; "beğenmediğini" söyleyenlerin oranı ise yarıdan fazla.

Metropoll’ün verilerine göre seçmenin yüzde 25,9'unu oluşturan kararsız seçmenin (kararsızlar, cevap vermeyenler ve protesto oy kullananlar) yüzde 8,3’ü Erdoğan’ı beğendiğini söyledi.

Erdoğan’ı "beğenmeyenlerin" oranı 13,3 olurken “Ne beğeniyorum, ne beğenmiyorum" diyenler yüzde 2,7, “Fikrim yok” veya “Cevabım yok” diyenler yüzde 1,6 oldu.

Anketi paylaşan Özer Sancar, “Kararsızların yaklaşık üçte biri Erdoğan’ı beğendiğini söylüyor. Kararsızların tavrı seçimi ciddi seviyede etkileyebilir" dedi. 

Sancar, "Rakip güçler arasındaki fark çok azsa ayrıntılar çok önemlidir. Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi kökenli kararsızlara dikkat. Geri gitme eğilimleri yüksek. Yaklaşık 8 puanlık bir kitle. Kritik bilgiler ayrıntıda gizlidir.” diye ifade etti.

1641542221441-20220106-metropoll-kararsizlar.jpg2.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem