Mezarlıkta ağlayan kız bulundu: Olay açıklığa kavuştu

Mezarlıkta ağlayan kız bulundu: Olay açıklığa kavuştu

Çorum'da Ulu Mezarlık görevlileri, 26 Nisan gecesi, siyah kıyafetli genç kızın mezarlığa gelerek, Fatma Çiftçi'ye ait mezarın başında konuşup, ağladığını fark etmişlerdi. Görevliler, Nisan ayında arka arkaya 3 gün gece...

Çorum'da Ulu Mezarlık görevlileri, 26 Nisan gecesi, siyah kıyafetli genç kızın mezarlığa gelerek, Fatma Çiftçi'ye ait mezarın başında konuşup, ağladığını fark etmişlerdi. Görevliler, Nisan ayında arka arkaya 3 gün gece vakti mezara gelen genç kızı aynı mezarın başında ağlarken görmüştü.

Olayın başlangıç haberi

Olayın gelişme haberi

Mezarının üzerine, 'Her gece oraya gelip neden ağlıyorsun, derdin ne? Yardımcı olalım, bize not bırak' yazılı not kağıdı bırakmışlardı.  10 gün önce  mezarın başına tekrar gelen genç kız, polisin elinden son anda kurtulup, gözden kaybolmuştu.

POLİS MEZARLIKTAKİ AĞACA KAMERA BİLE KOYMUŞTU

Genç kızı yakalamak için polis çok geniş çaplı arama yapmıştı. Bir ağaca da Fatma Çiftçi'nin mezarını görebilecek şekilde kamera yerleştirilmişti. Ancak tüm çabalara karşın bir sonuç alınamamıştı.

Günlerce hem Çorum'dan hem de diğer illerden vatandaşların anormal bir şekilde yoğun ilgi gösterdiği olayla ilgili çalışmalarını sürdüren polis,  gizemli kızı mezarlık yakınlarındaki evinde bulduğu öne sürüldü.

'RUHSAL SORUNLARI VAR'

Güvenlik kamerası görüntülerinden kimliği belirlenen ancak ismi açıklanmayan kızın, ruhsal sorunları nedeniyle hastanede tedavi ettirildiği belirtildi. Kızın, ardından emniyete götürüldüğü ve ifadesi alındıktan sonra yakınlarına teslim edildiği öne sürüldü. Genç kızın daha önceki günlerde de mezarlığa gidip ağladığı ve yakınlarının sık sık mezarlıktan alıp evine götürdüğü belirtildi. Pek çok insanın beklediğinin aksine, ortaya son derece normal bir sonuç çıktı. Sadece bir yakınını kaybetmiş ve bundan olumsuz etkilenerek ruhsal problemler yaşayan genç bir kız.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem