Mezarlıkta ağlayan kız yine geldi...Polis yine peşine düştü

Mezarlıkta ağlayan kız yine geldi...Polis yine peşine düştü

Çorum'da 4 gece üst üste mezarlığa gelerek 1982 yılında vefat eden Fatma Ç.’ye ait mezar başında kendi kendine konuşup, ağlayan genç kız, dün gece yine geldi. Polisin yakalamaya çalıştığı 15-16 yaşlarında olduğu öne...

Çorum'da 4 gece üst üste mezarlığa gelerek 1982 yılında vefat eden Fatma Ç.’ye ait mezar başında kendi kendine konuşup, ağlayan genç kız, dün gece yine geldi. Polisin yakalamaya çalıştığı 15-16 yaşlarında olduğu öne sürülen genç kız, mezarların arasında gözden kayboldu.

BIRAKILAN NOTLARA CEVAP VERMİYOR

Çepni Mahallesi'ndeki Ulu Mezarlık görevlileri, 26 Nisan gecesi bir genç kızın mezarlığa gelerek Fatma Ç.’ye ait mezarın başında konuşup, ağladığını fark etti. Görevliler, 27, 28 ve 29 Nisan geceleri de genç kızı aynı mezarın başında ağlarken gördü. Fatma Ç.'nin mezarının üzerine, 'Her gece oraya gelip neden ağlıyorsun, derdin ne? Yardımcı olalım, bize not bırak' yazılı not bırakan görevliler, polise de haber verdi.

NEDEN KENDİSİNİ GİZLEME İHTİYACI DUYUYOR?

Asayiş ve Yunus ekiplerinden oluşan çok sayıda polis, 30 Nisan gecesi mezarlığa yönlendirildi. Polis, mezarlık önüne gelen meraklı vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı. Mezarlık çevresinde ve içerisinde yapılan aramalardan herhangi bir sonuç alınamadı.

NEDEN GECE GELİYOR?

Dün geceyarısı, siyah kıyafetli, ayağında kırmızı ayakkabısı olan kız, 5'inci kez yine aynı mezarın başına geldi. Polisin yakalamaya çalıştığı kız, karanlıktan faydalanarak mezarların arasına doğru kaçıp, gözden kayboldu.

Polis, kızın Fatma Ç.'nin mezarının üstüne deniz kabuğu koyduğunu tespit etti. Polis mezarlığı didik didik aradı, ancak sonuç alınamadı.

Bölgedeki halk bir yandan bu kıza yardımcı olmak istiyor öteki yandan başına bir şey gelebileceği konusunda endişeli. 15-16 yaşlarındaki genç kızın mezarlığa gece gelmesi, iletişim kurmaktan kaçınması, kendisini gizlemesi ve insanlardan kaçmasının nedenleri merak konusu olurken bazı insanlarda genç kızın rahat bırakılması gerektiğini söylüyor.