MGK toplantısı sonrası 'ekonomi' vurgusu!

MGK toplantısı sonrası 'ekonomi' vurgusu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı sonrası yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada ekonomi vurgusuna yer verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Beştepe'de düzenlenen toplantı 3 saat sürdü.

Toplantının ardından yayınlanan MGK bildirisinde "Türkiye'nin hedeflerine uygun şekilde ekonomi politikalarını hayata geçirme sürecinde karşılaştığı ve karşılaşabileceği sınamalar ve tehditler değerlendirilmiştir. Cumhuriyetimizin 100. yılına her alanda olduğu gibi, iktisadi olarak da güçlü şekilde ulaşma kararlılığı teyit edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

"Kuzey komşularımız anlaşmazlıkları uluslararası hukuk çerçevesinde çözmeli"

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilime de değinilen bildiride, "Kuzeydeki komşularımız arasındaki anlaşmazlıkların, uluslararası hukuk ve toprak bütünlüğüne saygı çerçevesinde çözülmesinden yana olduğumuz belirtilmiştir. Ermenistan'ın kendisine uzatılan barış elini fırsat olarak değerlendirmesinin, ateşkese tam uymasının ve iş birliği içinde olmasının önem arz ettiği belirtilmiştir" denildi.

"Libya'daki seçimler öncesinde tek taraflı adımlardan kaçınılmalı"

Libya'daki iç savaşın ardından yapılacak seçimin hukuka uygun biçimde yapılması gerektiği belirtilen bildiride, "Libya'daki seçimlerin hukuka uygun şekilde ve sükunet içinde gerçekleştirilebilmesi için tek taraflı adımlardan kaçınılması gerektiği belirtilmiştir. Uluslararası toplum, süreci kendi menfaatleri uğrunda istismar eden aktörlere karşı durmaya çağrılmıştır" ifadelerine yer verildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem