MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı: Cumhurbaşkanımız Erdoğan bir kez daha ve açık ara farkla seçilecek

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı: Cumhurbaşkanımız Erdoğan bir kez daha ve açık ara farkla seçilecek

Kalaycı, partisinin Karatay İlçe Teşkilatı tarafından, Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen, "Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma" programına katıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, "Türk milleti, 2023 yılının Haziran ayında seçimini yapacak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha ve açık ara farkla seçilecek, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı da tarihi bir zafere imza atacak" dedi.

Kalaycı, burada yaptığı konuşmada, "Yeni nesil teknolojiye sahip 4'üncü sondaj gemisi olan Abdülhamid Han yakında Doğu Akdeniz'de sondaj çalışmalarına başlayacak. Türkiye'nin ilk yerli rüzgar türbini 2023 yılında elektrik üretimine başlayacak. Konya Karapınar GES 2,5 milyon kişinin elektrik ihtiyacını karşılayacak. 2023 yılında nükleer enerji üretimine başlanacak. Karadeniz'de keşfettiğimiz 540 milyar metreküp doğalgaz, 2023 mart ayında evlere ulaşacak. Bu gelişmelerle enerjide dışa bağımlılığımız iyice azalacaktır." diye konuştu.

"Türkiye, kararlı yürüyüşünden asla vazgeçmeyecek"

Kalaycı, Türkiye'deki enflasyon artışının ve dövizdeki "yapay" yükselişin durdurulması amacıyla etkili tedbirler alındığını, başta çiftçi, esnaf, çalışanlar ve emeklilerle ilgili olmak üzere vatandaşların gelirini artırıcı kararlar uygulamaya konulduğunu ileri sürdü.

Kalaycı, "Son günlerde yaşanan cemevlerine saldırı, KPSS skandalı, Rum Hastanesi'nde çıkan yangın gibi olaylar derinliğine incelenmeli, mutlak surette açıklığa kavuşturulmalıdır. Bilinmelidir ki Türkiye, kararlı yürüyüşünden asla vazgeçmeyecektir. Cumhur İttifakı her türlü kirli oyunu milletimizle birlikte bozacaktır." dedi.

"Cumhurbaşkanımız bir kez daha ve açık ara farkla seçilecek"

Kalaycı, şunları kaydetti:

"Suriye'nin kuzeyine yapılacak yeni harekatla, bölgedeki terör yapılanması bertaraf edilecek. Böylece 30 kilometre derinliğe ulaşacak güvenli bölgeye daha fazla sığınmacı yerleştirilecektir. Irak ve Suriye tezkeresi 26 Ekim 2021'de TBMM'de kabul edilirken, CHP ve HDP 'Hayır' demiş, terörle mücadelenin devamına, ihanetin tepelenmesine karşı çıkmıştır. Şerefli Türk polisine yumrukla saldıran terör örgütü yandaşı bir milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına da CHP-HDP bloğu hayır demiştir. CHP ile HDP arasında herhangi bir fark kalmamıştır. 6+1 formatlı masada yer alan İyi Parti ve diğer partiler de aynı yolun yolcusudur. Türk milleti, 2023 yılının Haziran ayında seçimini yapacak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha ve açık ara farkla seçilecek, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı da tarihi bir zafere imza atacak."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika