MHP: MHP haber alma hürriyetine saygılıdır

MHP: MHP haber alma hürriyetine saygılıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 6 gazeteci adı sayarak "paralı tetikçiler" demesine tepki gösteren Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ne MHP'den tepki geldi...

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), 6 gazetecinin adını sayarak 'paralı tetikçiler' diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye tepki göstermişti. TGC'den yapılan açıklamada, "Gazeteci ve yazarların başına gelebilecek tüm saldırılardan, bu açıklamayı yapan siyasetçiler sorumludur" ifadeleri kullanılmıştı.

MHP'den bu açıklamaya cevap geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, "Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin, gazetecilerin partimiz tarafından hedef gösterildiği iddiası ve yalanını kabul etmediğimiz gibi kendilerine aynen iade ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Özdemir şu ifadelerle devam etti:

Toplumun doğru haber alma hakkını eleştiri kılıfı adı altında farklı zamanlarda iftiraya varacak beyanlarla sunan isimleri elbette milletimizle paylaşacak, gördüğümüz hakikatteki suretlerini ilan etme sorumluluğundan geri durmayacağız.

 

Sayın Genel Başkanımız, partimiz ve herhangi bir dava arkadaşımız aleyhinde eleştiri sınırlarını aşarak, sözde gazeteci özde siyasi unsur edasıyla hareket edenlerle ilgili bizim de söz söyleme hakkımız elbette saklıdır ve bunun hukuki gereğini her daim yerine getiririz.

 

Benzer şekilde ülkemiz ve diğer meselelerle alakalı önemli gördüğümüz alanlarda yapılan maksatlı beyanlara karşılık olarak aziz milletimizi inandığımız ve gerçekliğini bildiğimiz konularla alakalı doğru yönde bilgilendirme, siyasi mücadelesini verme sorumluluğumuz vardır.

 

Maskeler ardına gizlenerek Türk Milleti’ni yalan haber, temelsiz yaklaşımlar, çarpık yorumlarla ve hatta kimi zaman terör propagandasına alet olarak kol faaliyeti unsuru edasıyla yönlendirme amacı taşıyan çevrelerin oyunlarına karşı duruşumuz asla değişmeyecektir.

 

Basın meslek ilkelerine uymaya söz verdiğini iddia ederek, bahsedilen ilkeyi en fazla çiğneyen çevrelerin toplumsal barıştan bahsetmeleri için önce kendi mensuplarıyla birlikte mesleklerine ve toplumun değerlerine saygılı olmaları gerekir.

 

TGC bir siyasi parti yan kuruluşu gibi davranmaktan, Cumhur İttifakı karşıtlığından, 15 Temmuz öncesi ve sonrası açıkça görüldüğü gibi FETÖ’cüleri koruma maksadı güden tarzdaki anlayışından bir an evvel vazgeçmelidir.

 

Milliyetçi Hareket Partisi haber alma hürriyetine saygılıdır. Medyanın ülkemiz için taşıdığı değer ve önemin farkındadır. Karşısında olduğumuz medyayı mesken tutarak Türkiye aleyhinde faaliyet gösteren çevreler ve onların güdümünde hareket edenlerdir.

 

Gazetecilik mesleğinden ziyade toplumsal algı elemanı ve hatta siyasi parti temsilcisi edasıyla hareket eden isimlerin her fırsatta gazetecilik mesleği ve kimliği altına bürünmeleri kabul edilebilir değildir.

 

Herşeyden önce gazetecilik mesleğini onuruyla sürdüren saygıdeğer isimlerin TGC’nin yanlı, yanlış ve çarpık anlayışının karşısında durmaları gerekir.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem