MHP’li belediye başkanının FETÖ arşivi ortaya çıktı

MHP’li belediye başkanının FETÖ arşivi ortaya çıktı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bir önceki MHP'li başkanına ait, çok sayıda Fethullah Gülen kitabı bulundu...............

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bir önceki MHP'li başkanına ait, çok sayıda Fethullah Gülen kitabı bulundu.

MHP’den CHPye geçen belediyenin ait depolarında yapılan incelemelerde FETÖ ele başı Fethullah Gülen’e ait kitaplar bulundu. Belediyeden yapılan açıklamada kitapların polise teslim edildiği söylendi.

Daha önce MHP’de olan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’ye geçmesi sonrası, belediyeye ait depolarda yapılan incelemelerde Fethullah Gülen’in yazdığı çok sayıda kitap, dergi ve CD gibi ürünler bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamada, söz konusu kitapların tutanak tutturularak polis ekiplerine teslim edildiği bildirildi.

BELEDİYE AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Geçtiğimiz günlerde Tarsus Belediyesi’ne bağlı depoları denetleyen ve bu depolardaki materyaller üzerinde detaylı incelemelerde bulunan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, tepeden tırnağa tüm kitap, belge, promosyon ürün ve basılı /görsel materyalleri incelemesi neticesinde önceki dönem yönetimler tarafından bastırılan birçok sayıda FETÖ/PDY Terör Örgütüyle ilişkili yasaklı yayınevine ait kitaplara rastladı.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından yasaklı yayınevlerine ait tüm KİTAP, DERGİ, CD vb. yayınların alınan kararlar doğrultusunda toplatılması ve imhasını gerektiren durumlar söz konusuyken, eski Tarsus Belediyesi yönetimince kurum içi depolarda yasaklı yayınevlerine ait materyallerin barındırılması, güvenlik güçlerine teslim edilmemesi ve imha edilmeme gerekçelerini merak etmekle birlikte; Cumhuriyet Savcılığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri davet edilerek, gerekli incelemeler başlatıldı.

Depodaki tüm yayınlar (KİTAP, DERGİ, CD) ve promosyon ürünler, Dr. Haluk Bozdoğan’ın talimatıyla tek tek tespit edilirken, emniyet güçlerinin araştırma ve tespitleri sonucunda yasaklı yayınlar tutanak altına alınarak gerekli işlemler başlatılmış oldu.

Tarsus Belediyesi çatısı altında FETÖ/PDY Terör Örgütü dahil hiçbir terör yayını, mensubu, faaliyetinin yürütülemeyeceğini ifade eden Başkan Bozdoğan, FETÖ/PDY yayınlarının önceki yönetim tarafından 3 yıl boyunca niçin belediye depolarında tutulduğu, niçin emniyet güçlerine teslim edilmediği, Cumhuriyet Savcılarına niçin bilgi verilmediği ve imha edilmesi gerekirken neden depolandığı gibi hayati önem arz eden ‘’ihmallerin’’ kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Tarsus Belediyesi’nin, CUMHURİYET KAZANIMLARI’nın SAVUNUCUSU olduğunu her fırsatta dile getiren Dr. Haluk Bozdoğan, FETÖ/PDY yapılanmasına, işbirlikçilerinin ilişkilerinin yaşatılmasına ket vurarak; fiilen basılı ve ‘’dağıtıma hazır halde depolanan’’ tüm yayınların yine Cumhuriyet Savcılarına ve Cumhuriyetimizin Savunucusu Emniyet Güçlerimize teslim edildiğinin bilgisini paylaşarak FETÖ/PDY yandaşlarına büyük bir darbe vurmuş oldu.

Dr. Haluk Bozdoğan, konunun yakın takipçisi olacağını söyleyerek, Tarsus Belediyesi’ni ‘’aklama’’ çalışmalarına devam edeceklerini, Tarsus Halkını; gerçekleri birinci ağızdan duymaya davet ederek, olayları çarpıtarak halkımızı yanlış yönlendirmeye çalışan kişi ve kurumlara itibar etmemelerini dile getirdi.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika