MHP'li Celal Adan'ın oğlunun düğününde Soylu ve Bahçeli sohbet etti

MHP'li Celal Adan'ın oğlunun düğününde Soylu ve Bahçeli sohbet etti

TBMM Başkanvekili Celal Adan'ın oğlunun düğünü yapıldı. Düğün töreninde iş insanı Aydın Doğan, eski başbakanlardan Binali Yıldırım ve Milliyetçi Hareket Partisi lideri Bahçeli aynı masada oturdu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Celal Adan'ın oğlu Sinan Buğra Adan ile Ceyda Öztürk’ün düğün yemeğine iş ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Çırağan Sarayı'nda düzenlenen düğünün fotoğrafları, MHP'nin resmi sosyal medya hesaplarından da paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yer almadığı düğünde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da konuklar arasında bulundu.

Düğünde Fuat Oktay, Hulusi Akar ve Bahçeli'nin birlikte bulunduğu masada, Aydın Doğan da MHP lideri ile AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın arasında oturdu.

MHP lideri Devlet Bahçeli ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da düğün sırasında bir süre ayak üstü sohbet etti.

 

Celal Adan'ı nereden tanıyoruz?

MHP Milletvekili Adan, DİSK’in kurucu Genel Başkanı Kemal Türkler’in katledilmesine ilişkin açılan davada "Kemal Türkler’i öldürmeyi planlamak" ve "azmettirmek" suçlamasıyla yargılanmıştı. Adan’ın sanıkları arasında olduğu "Türkler dosyası" önce delil yetersizliği daha sonra da zaman aşımı gerekçesiyle kapatılmıştı. 1999 yılında DYP milletvekili olarak Meclis’e giren Adan, 2011 yılında itibaren MHP milletvekili olarak Meclis'te yer aldı.

Kemal Türkler'in kızı Nilgün Soydan 2013 yılında AKP ve MHP'nin ortaklaşa hazırladığı 3. Yargı Paketi'ne eklenen bir maddeyle babasının hapisteki son katili Ünal Osmanağaoğlu'nun serbest bırakılmasına tepki göstermiş ve “Azmettiren ve silah temin eden Celal Adan şu anda Meclis’te olup kendi katillerinin kurtarılması için çok büyük çaba sarf etmişlerdir” demişti. 

Bu konuşma üzerine Celal Adan, Türkler’in kızı Soydan’a “hakaret” suçlamasıyla dava açmıştı. Soydan, babasının katillerinin cezaevinde kaldığı süreden daha fazla hapis istemiyle yargılanmıştı.

'O büyük bir Türk Milliyetçisiydi'

Adan ve Meral Akşener, Ankara'da 7 TİP'linin öldürüldüğü Bahçelievler Katliamı davasında 7 kez idama mahkûm edilen ve 2014'te ölen Ünal Osmanağaoğlu'nun da cenazesine katılmıştı.

Osmanağaoğlu'nun defnedilmesinin ardından açıklama yapan Adan, "O büyük bir Türk Milliyetçisiydi" demişti.

Haber soL

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem