MHP''li Erhan Usta''dan ''Cumhur İttifakı'' resti... ''olmazsa olmaz değil''

MHP''li Erhan Usta''dan ''Cumhur İttifakı'' resti... ''olmazsa olmaz değil''

MHP milletvekili Erhan Usta, AKP''yle yerel seçim iş birliği kapsamında Samsun''da 7 ilçenin MHP''ye bırakılması istediklerini söyledi. Görüşmelerin sürdüğünü aktaran Usta, "Cumhur İttifakı''nın yerel seçimlerde başarıya ulaşması yeni sistem açısından önemli. Ancak olmazsa olmaz değil. Müzakerelerde olumlu bir sonuç alınamazsa her türlü sonuca açığız" diye konuştu.

Usta, AKP’yle yerel seçim için Samsun’da yapılan ittifak görüşmelerini değerlendirdi. MHP’nin 7 belediye istemesine karşılık AKP’nin 2 belediye önerdiğini söyleyen Usta, “Genel başkanımız ifade etti. Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” dedi.

Sözcü gazetesinden İsmail Akduman’ın haberine göre, Samsun’daki Cumhur İttifakı görüşmelerinde AK Parti’nin MHP’ye 2 ilçe önermesi, MHP’nin de İlkadım ilçesi dahil en az 7 ilçe istemesi görüşmeleri tıkadı.

Konuyla ilgili açıklama yapan MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP’nin iddialı olduğu ilçelerin ittifaka yansıması gerektiğini belirtti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde söylediği, “Jest ile rest arasında sadece bir harf var” sözünü hatırlatan Usta, şunları söyledi:

“İttifakın olup olmamasını Samsun’a has olarak düşünmemek lazım. Bizim Milliyetçi Hareket Partisi olarak isteğimiz Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde de başarıya ulaşması. Bu yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi açısından da önemli. Ancak olmazsa olmaz değil. Yani müzakerelerde olumlu bir sonuç alınamazsa her türlü sonuca açığız biz. Sonuçta genel başkanımız en son yaptığı basın toplantısında ‘jest ile rest arasında bir harf farkı var’ olarak ifade etmişti. Yani ittifak mutlaka olacak diye bir şey değil. Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından ittifak olmaması yönünde bir tavır gelirse biz ona da açık olduğumuzu ifade ediyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika