MHP’li ismin istifasının arkasındaki gerçek ortaya çıktı!

MHP’li ismin istifasının arkasındaki gerçek ortaya çıktı!

Antalya İl Başkan Bardımcısı Ayhan Sezgin'in 'silah kaçakçılığı' gerekçesiyle tutuklanmasının ardından, İl Başkanı Mustafa Aksoy'un Genel Merkez tarafından.

Antalya İl Başkan Bardımcısı Ayhan Sezgin'in 'silah kaçakçılığı' gerekçesiyle tutuklanmasının ardından, İl Başkanı Mustafa Aksoy'un Genel Merkez tarafından istifasının istendiği öne sürüldü.

Antalya İl Başkan Bardımcısı Ayhan Sezgin'in 'silah kaçakçılığı' gerekçesiyle tutuklanmasının ardından, İl Başkanı Mustafa Aksoy'un Genel Merkez tarafından istifasının istendiği öne sürüldü. Aksoy, "sağlık sorunları" nedeniyle istifa ettiğini açıklamıştı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nin önceki gün yaptığı operasyonda MHP Antalya İl Başkan Yardımcısı Ayhan Sezgin, ülkü Ocakları eski il başkanı Alperen Tuğrul Küreşoğlu ve polis emeklisi babası M. Küreşoğlu’nun da aralarında bulunduğu altı kişi gözaltına alındı.

KOM Şube tarafından yapılan operasyonun silah kaçakçılığıyla ilgili olduğu bildirildi. Alperen Küreşoğlu ve babası serbest bırakılırken, MHP Antalya İl Başkan Yardımcısı Ayhan Sezgin ve üç kişi tutuklandı.

MHP ANTALYA İL BAŞKANI NEDEN İSTİFA ETTİ?

İddiaya göre; MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy da ifadesine başvurulmak üzere emniyete çağrıldı.

Karakola giderek operasyonla ilgili ifade veren ve daha sonra Korkuteli Belediyesi’nin düzenlediği aşure etkinliğine katılan Aksoy'un, MHP genel merkezi tarafından aranarak istifası istendi.

Mustafa Aksoy da gelen talimatla, "sağlık" nedenlerini öne sürdüğü bir istifa metniyle görevden ayrıldığını duyurdu.

YERİNE HİLMİ DURGUN ATANDI

Aksoy'un yerine İl Başkan Yardımcısı Hilmi Durgun atandı. Gözaltı yapıldıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Antalya Ülkü Ocakları eski başkanı Alperen Küreşoğlu da 30 Temmuz’da genel merkezden gelen bir telefon sonrasında istifa etmiş ve yerini Çağlar Yavuz’a bırakmıştı.