MHP’li Karakaya’dan ''Hayır’cı vekillere: Gereken yapılacak

MHP’li Karakaya’dan ''Hayır’cı vekillere: Gereken yapılacak

?Konya’da kampa giren MHP'nin üst düzey isimlerinin düzenlediği toplantıyla ilgili basın mensuplarına bilgi veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, başkanlık referandumunda ''beklendiği gibi’ ''Evet’ çalışması...

?Konya’da kampa giren MHP'nin üst düzey isimlerinin düzenlediği toplantıyla ilgili basın mensuplarına bilgi veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, başkanlık referandumunda ''beklendiği gibi’ ''Evet’ çalışması yürüteceklerini söyledi. "Sloganımız belli oldu: ''Bu ülke için yeminimiz var, vazgeçilmez’. Vatan, millet, bayrak ve Türklüğün bekası için ''Evet’ diyoruz" ifadelerini kullanan Karakaya, "Bu söylemle vatandaşın karşısına çıktığımızda bunu daha anlaşılır hale getirerek teşkilatlarımızla çalışma yapacağız. Eğiticilerin eğitimini yapacağız. Teşkilatlarımız sahaya inecek" dedi.

Karakaya, referandumda ''Hayır’ oyu kullanacaklarını açıklayan MHP’li milletvekillerin parti disiplini dışında hareket ettiğini belirti. "Bu vekillerin başka partilerle bir araya gelmesi, hatta arayış içine girmesi ve ayrı bir baş çekip kampanya yürütmesinin siyasetle, partiyle, kurumsal yapıyla ve disiplinle bağdaşacak bir tarafı yok" diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı, "Bunun affedilecek bir tarafı da yok. Gerekli disiplin işlemleri yapılacak diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"Eskiden Erdoğan’a karşıydınız, neden şimdi destek veriyorsunuz" eleştirilerini hatırlatan Karakaya, partisinin kimseye destek olmadığını kaydederek, "MHP olarak Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları dikkate alarak, özellikle 15 Temmuz’dan sonrası içine savrulduğu yeri ve terör örgütleriyle ciddi mücadelenin yapıldığı ortamda, cumhurbaşkanının her gün anayasayı çiğnediği görünümü, hükümet sistemindeki çarpıklıktan dolayı bunu kaldırmanın derdindeyiz. Referandumda ''Evet’ çıkacağından eminim" ifadelerini kullandı.