MHP'li muhalifler Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde toplanacak

MHP'li muhalifler Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde toplanacak

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) muhalif isimlerin partiler üstü bir “hayır'' kampanyası yürütmek için kurdukları “Türk Milliyetçileri ''Hayır’ Diyor Platformu'' ilk toplantısını Ankara’da Nazım Hikmet Kültür...

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) muhalif isimlerin partiler üstü bir “hayır'' kampanyası yürütmek için kurdukları “Türk Milliyetçileri ''Hayır’ Diyor Platformu'' ilk toplantısını Ankara’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapacak.

Toplantıda Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın, Ümit Özdağ, Yusuf Halaçoğlu gibi isimlerin yanı sıra diğer partilerden de davetliler katılacak.

Hürriyet’ten Aysel Alp’in sorularını yanıtlayan Ümit Özdağ, referandumda hayır çalışmaları çerçevesinde dört kişinin toplam 60 ile gideceğini; İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerde ise ortak çalışma yapılacağını söyledi.

Özdağ, 18 Şubat’taki toplantıya Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Demokrat Parti gibi partilerden de misafir davet ettiklerini açıkladı.

Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde

“Türk Milliyetçileri ''Hayır’ Diyor Platformu'' 18 Şubat’ta saat 13.00’de toplantı yapacak.

Platform Sözcüsü Ümit Özdağ, Ankara Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezinde yapılacak toplantıya kendisini ülkücü hareket, Türk milliyetçiliği içinde gören siyasetçileri, sade vatandaşları kısaca herkesi davet ettiklerini söyledi. 

Özdağ, bu toplantıda farklı siyasal çizgilerden misafirlerin de olacağını belirterek, “Toplantı sonunda Türk milliyetçilerinin neden hayır dediğini bir bildirge ile ortaya koyacağız'' dedi.

“15 kişi 60 ile gidecek''

Saadet Partisi’nden cevap beklediklerini, Demokrat Parti’nin olumlu yaklaştığını, Büyük Birlik Partisi’yle de görüşeceklerini söyleyen Özdağ, 18 Şubat’taki bu toplantının ardından Anadolu’ya çıkacaklarını ifade etti.

Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her bir arkadaş 15 ile gidecek, böylece dört isim 60 ilde neden hayır, denmesi gerektiğini anlatacak. Onları sevenler de çalışmalarına destek olacak.

“İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde ise dört isim birden yine ayrı ayrı hayırın nedenlerini anlatacağız. Bu anayasa özerklik, bölünme anayasısıdır. Halka bunu anlatacağız.''