Mia Khalifa cinsel içerikli videolarının kaldırılması için kampanya başlattı

Mia Khalifa cinsel içerikli videolarının kaldırılması için kampanya başlattı

Bir dönem yetişkin sitelerinde rol alan Mia Khalifa'nın, online sitelerden videolarının kaldırılması için başlatılan kampanyada imza sayısı 500 bini aştı.

Bir dönem yetişkin sitelerinde rol alan Mia Khalifa'nın, online sitelerden videolarının kaldırılması için başlatılan kampanyada imza sayısı 500 bini aştı.

Yalnızca birkaç ay cinsel içerikli video sektöründe çalışan ve şu an 27 yaşında olan Mia Khalifa, Bang Bros adlı şirketin altı yıl önce çekilen videoları yeniymiş gibi öne çıkarmasından ve insanların kendisini hâlâ sektörde sanmasından şikâyet etti.

"ÖLÜM TEHDİTLERİ BENİ YARALIYOR"

Konuyla ilgili olarak yazdığı Tweet’te, Khalifa; "Mücadelem Pornhub’la değil, BangBros’la. Pornhub, güçlü, bağımsız ve girişimci kadınların kendi içeriğini yaratıp dağıttığı bir platform.  Bangbros’un 6 yıl önceki videolarımı yeniymiş gibi öne çıkararak bana zarar vermesini ve milyonlarca insanın hala bu alanda aktif olduğumu düşünmesini durdurmak istiyorum. Ölüm tehditleri duygusal olarak beni yaralıyor. Yıllardır alışverişe giderken bile kendimi güvende hissetmiyorum" dedi.

"MİA KHALİFA İÇİN ADALET"

Mia’nın bu sözlerinden sonra Khalifa’nın Kia Flowers adlı bir hayranı bu sorunu sona erdirmek için Khalifa’ya yardım etmeye karar verdi. Change.org üzerinden "Mia Khalifa İçin Adalet (Justice For Mia Khalifa)" başlığı ile kampanya başlatan Kia Flowers, insanları Khalifa’ya destek olmaları için cesaretlendirdi. Khalifa ise 25 Haziran günü kampanya sayfasıyla karşılaştığında kampanyaya yalnızca 500 imza verilmişti. Ancak kampanyayı sayfasında duyurduktan sonra imza sayısı 550 bini buldu ve bu sayı artmaya devam ediyor.

"IŞİD'DEN ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYOR"

Başlatılan imza kampanyası için ise şu açıklama yer aldı: "Şu an 27 yaşında olan Mia Khalifa, 2014’te 3 ay gibi kısa bir süre cinsel içerikli video endüstrisinde yer aldığında 21 yaşındaydı. Videoları sayesinde milyon dolarlar kazanan Pornhub ve BangBros’tan yalnızca 12 bin dolar kazandı. Kötü bir şöhret kazandıran türbanlı videosu nedeniyle 2014’ten beri IŞİD’den ölüm tehditleri alıyor. Mia, yaşadığı travmalar ve zorbalıklar için terapi görüyor. Bizler Khalifa’ya alan adının geri verilmesini, videolarının kaldırılmasını ve Mia Khalifa’nın finansal yıkım yaşamamasını istiyoruz. Mia, cinsel içerikli video endüstrisindeyken verdiği kararlardan dolayı pişman olduğunu defalarca belirtti." Kampanya hedefi başlangıçta 300 bin imza olarak belirlenmişti; ancak yakalanan ivme sonucu 1 milyon imza olarak değiştirildi. Sosyal medya kullanıcıları #JusticeForMia hashtag’iyle kampanyaya destek veriyor.

Yaşam