Microsoft, GamePass’in olanaklarını genişletmeyi düşünüyor

Microsoft, GamePass’in olanaklarını genişletmeyi düşünüyor

Microsoft Game Pass üzerine oynamaya devam ediyor. Yeni nesil konsollarda rekabet tüm hızıyla devam ediyor..

Hem Microsoft, hem de Sony yeni nesil konsolları için belirledikleri fiyat etiketlerini birbirine yakın tutuyor. Her iki konsolun yurt dışı fiyatları aynı kalırken, Türkiye’deki fiyatlar arasında da 1000 TL gibi bir fark oluştu.

Xbox Game Pass Ağustos oyunları

Peki yeni nesilde konsolların en büyük silahları neler? Genel olarak bakıldığında Sony yine özel oyunlara odaklı bir yapıyı kurmaya çalışıyor. Microsoft’ta ise tam tersi bir durum söz konusu.

Microsoft 1. parti oyunlarını xCloud sistemine bile getirerek, insanların Xbox Series X üzerinden oynadığı oyunları akıllı telefonlarından bile oynamalarını sağlamak istiyor.

gamepass

Microsoft Game Pass üzerine oynamaya devam ediyor

Peki Xbox Series X satışları nasıl artacak? Aslında bu sorunun yanıtı hayli basit. Microsoft Game Pass sayesinde oyunculara ulaşacağını düşünüyor. Gerçekten de Türkiye gibi oyunların pahalı olduğu ülkelerde Game Pass sistemi oyuncular için çok daha makul bir seçenek olacaktır. Aylık makul bir ücret ile 200’e yakın oyuna ulaşmak çok daha cazip görünüyor.

Xbox Elite Series 2 için büyük değişiklik

Bu durum Türkiye kadar pek çok Avrupa ülkesi için de geçerli. Sonuçta insanlar yeni nesil oyunlara 69 euro ödemek istemeyebilirler. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Yeni Nintendo konsolu kaç dolardan satılacak?

Etiketler :
Teknoloji