Microsoft ve Apple’ın ardından Twitter da TikTok ile pazarlığa oturdu!

Microsoft ve Apple’ın ardından Twitter da TikTok ile pazarlığa oturdu!

Trump yönlendirmesiyle TikTok ’un peşine birçok ABD internet/teknoloji şirketleri düşürmüştü. Bu şirketlerin arasına Twitter da takılmış görünüyor. Microsoft ve Apple’ın ardından şimdi de Twitter TikTok ile pazarlığa oturdu. Şirket içinden sızan...

Trump yönlendirmesiyle TikTok ’un peşine birçok ABD internet/teknoloji şirketleri düşürmüştü. Bu şirketlerin arasına Twitter da takılmış görünüyor. Microsoft ve Apple’ın ardından şimdi de Twitter TikTok ile pazarlığa oturdu. Şirket içinden sızan bilgiler de bu görüşmelerin yapılmaya başladığını doğrular nitelikte.

Ortada resmi bir açıklama yok ancak TikTok ’u satmak zorunda olduğunu kabullenen ByteDance’ın, olabilecek en iyi teklifi almak için tüm alıcılarla görüştüğü anlaşılıyor. Bu sayede bir nevi açık artırma yaratan ByteDance’ın TikTok’un fiyatını yükselttiği de düşünülüyor. tiktok Anack TikTok Twitter için fazlasıyla büyük bir lokma olabilir. Tüm Twitter’ın piyasa değeri 29 milyar dolar iken, TikTok’un sadece ABD’deki operasyonları onlarca milyar dolar değerinde… Yani Twitter’ın kasasına TikTok’u satın alabilecek para bulunmadığı tahmin ediliyor. Öte yandan Twitter, bir yatırımcı vasıtasıyla TikTok’u satın alıp işletmesini başarıyla yürütebilecek deneyime de sahip. Dolayısıyla dev yatırım fonlarının Twitter ile ortak şekilde teklif verdiği tahmin ediliyor. Başkan Trump’ın en sevdiği sosyal ağ servisi olan Twiter’ın TikTok’u satın almasına, Trump’ın da ses çıkarmayacağı düşünülüyor. Twitter’ın dans videolarını satın almasıyla ABD’deki ve dünyadaki en önemli sosyal medya servislerinin başına yükselebileceği de tahmin ediliyor. Çünkü Twitter artık haber takip etmek isteyen yetişkinlerin yanında, dans videoları için yanıp tutuşan ergenlere de hitap etmeye başlayacak. Ergenlere ürün satmak için sıraya giren şirketlerin reklamları yanında, kullanıcı verileri de Twitter’ın önünde yeni kapılar açacak.

 

Etiketler :