Milletin Sesi Mitingi’nin detayları belli oldu!

Milletin Sesi Mitingi’nin detayları belli oldu!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezaların Yargıtay tarafından onanmasından sonra İstanbul’da miting yapacağını açıkladı. Yarın Maltepe’de gerçekleşecek Milletin Sesi mitinginin detayları belli oldu.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını onadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kaftanıoğlu’na verilen cezaların onanmasından sonra partisinin vekillerini CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın önüne çağırdı. Burada açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa’da düzenlemeyi plandığı mitingi bu karardan sonra İstanbul’da düzenleyeceğini açıkladı.

MİTİNG MALTEPE’DE

Bursa’dan İstanbul’a alınan ‘’Milletin Sesi’’ mitinginin detayları belli oldu. 21 Mayıs Cumartesi günü saat 18.00’de Maltepe Sahil Miting Alanı’nda yapılacak olan mitingde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından önce vatandaşların söz alacağı öğrenildi.

CHP VEKİLLERİ HALKIN ARASINDA KILIÇDAROĞLU’NU DİNLEYECEK

Tüm siyasi parti ve STK’ların da davet edildiği, Türk bayrağı ve CHP bayrağı dışında herhangi bir özel flama ya da bayrağın kullanılmayacağı mitingde protokol kuralı uygulanmayacak.

CHP’nin MYK üyeleri, PM üyeleri ve Milletvekilleri, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun miting konuşmasını halkın arasında takip edecek.

İŞARET DİLİ TERCÜMANI BULUNACAK

Mitingde yabancı basın mensupları için anlık Türkçe çevirinin yanı sıra işitme engelli bireyler için de işaret dili tercümanı bulunacak.  Miting, drone destekli kameralar ile medya organlarına canlı yayın akışı sağlayacak.  Basın mensupları için alana kablosuz internet bağlantısı sağlanacak.

GÜVENLİK VE SAĞLIK TEDBİRLERİ ÜST DÜZEYDE

Mitingde vatandaşların güvenliği ve sağlığı için tüm tedbirlerin en üst düzeyde alınacağı öğrenildi. Vatandaşların miting öncesi ve sonrasında herhangi bir sağlık sıkıntısı yaşaması durumunda 50 ambulansın görev yapacağı öğrenildi.  Ayrıca üç sağlık çadırı da vatandaşların hizmetine sunulacak. Alanda özel güvenlik görevlileri ve parti görevlileri ile birlikte 5000 polis alanda görev yapacak.

SANATÇILARDAN MİTİNGE ÇAĞRI

Sanat camiasının önemli isimleri Milletin Sesi İstanbul Mitingi’ne çağrı yaptı. CHP İstanbul Kültür ve Sanat Komisyonu’ndan sanatçıların yayımladığı videoları Twitter hesabından paylaştı.  Destek mesajı yayınlayan isimler şöyle:

“Edip Akbayram, Onur Akın, Sunay Akın, Belkıs Akkale, Metin Akpınar, Mustafa Alabora, Orhan Alkaya, Ali Altay, Hüsnü Arkan, Hürdağ Aydın, Rutkay Aziz, Selda Bağcan, Ataol Behramoğlu, Cahit Berkay, Zeynep Beşerler, Özlem Biter, Mazlum Çimen, Şevket Çoruh, Güvenç Dağüstün, Füsun Demirel, Sevinç Erbulak, Halil Ergün, Ceylan Ertem, Erdal Erzincan, Müjdat Gezen, Pelin Pınar Giritlioğlu, Mehmet Gümüş, Tülay Günal, Emrah Karaca, Aysun Kocatepe, Ali Kocatepe, Niyazi Koyuncu, Berna Laçin, Zülfü Livaneli, Vedat Sakman, Zuhal Olcay, Suavi, Nur Sürer, Burhan Şeşen, Ahmet Ümit, Levent Üzümcü, Nejat Yavaşoğulları”

 

Kemal Kılıçdaroğlu: Bu mücadele ekmek mücadelesidir

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika