Milli Bekâ Hareketi yöneticisi hakkında büyük dolandırıcılık iddiası

Milli Bekâ Hareketi yöneticisi hakkında büyük dolandırıcılık iddiası

Milli Bekâ Hareketi Cizre Şube Başkanı Halit Barkın'ın, bölgede 5 milyon liralık dolandırıcılık yaparak kayıplara karıştığı öne sürüldü.

Gazeteci Erk Acarer, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Tarkan ve Sezen Aksu’ya yönelik tehditleriyle gündeme gelen Milli Bekâ Hareketi’ne ilişkin ciddi bir iddia ortaya attı. Acarer’in iddiasına göre Milli Bekâ Hareketi Cizre Şube Başkanı Halit Barkın, bölgede 5 milyon liralık dolandırıcılık yaparak kayıplara karıştı. Barkın’ın iş ve mülakat geçme garantisi vererek vatandaşlardan para topladığı öne sürüldü.

Öte yandan Acarer, Milli Bekâ Hareketi’nin 35 bin lira karşılığında devlet kurumlarına personel yerleştirilmesine dair imzaladığı iddia edilen tutanaklardan birini paylaştı.

Tutanak şöyle:

tutanak-barkin.jpeg

Soylu ile fotoğrafları çıkmıştı

Dolandırıcılık yaparak kayıplara karıştığı öne sürülen Halit Barkın'ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte çekildiği fotoğrafları çıkmıştı. Soylu'nun daha önce de suça karışan kişilerle fotoğrafları çıkmış ve Soylu kendini "GBT mi alacağız fotoğraf çektirmeden önce?" yanıtını vermişti.

İşte Barkın ile Soylu'nun fotoğrafları:

barkin-soylu-1.jpegbarkin-soylu-2.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem