Milli Eğitim Bakanı 'Yaz tatili kaldırılıyor mu' sorusuna yanıt verdi

Milli Eğitim Bakanı 'Yaz tatili kaldırılıyor mu' sorusuna yanıt verdi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yaz tatili uygulamasında değişikliğe gidileceğine dair iddialarla ilgili açıklama yaptı.Yaz tatilinin uzun olduğunu söyleyenlerin bulunduğunu ifade eden Yılmaz, "Öğrencilerimize çağın...

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yaz tatili uygulamasında değişikliğe gidileceğine dair iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Yaz tatilinin uzun olduğunu söyleyenlerin bulunduğunu ifade eden Yılmaz, "Öğrencilerimize çağın gerektirmiş olduğu bütün bilgileri vermeyi gaye edindik. Ancak eğitim süresini kısaltmadan, vermiş olduğumuz tatil süresi  içerisinde eğitimi, etkili ve en özünü vermeyi amaç ediniyoruz" dedi.

Yaz tatilini kaldırmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyleyen Milli Eğitim Bakanı, "Ancak yaz tatilini öğrencilerimize etkin bir  şekilde vermek istiyoruz. Birçok yerde okul döneminde olduğu gibi, yaz  tatillerinde de destekleme eğitimleri veriyoruz. Daha etkin bir şekilde tatilleri  kullanmak için de bir çalışmamız var. Daha iyiyi yakalamak için çalışmaya devam  edeceğiz. 1930’lardaki sistemi kullanmaya devam" ifadelerini kullandı.