Milli Savunma Bakanı Canikli'den bedelli askerlik açıklaması

Milli Savunma Bakanı Canikli'den bedelli askerlik açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, 27 Nisan'da katıldığı bir canlı yayında "Bedelli askerliğe bakış açımız olumlu" dedi ancak bu ifadelerin ardından AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP Sözcüsü Mahir Ünal'dan farklı...

Başbakan Binali Yıldırım, 27 Nisan'da katıldığı bir canlı yayında "Bedelli askerliğe bakış açımız olumlu" dedi ancak bu ifadelerin ardından AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP Sözcüsü Mahir Ünal'dan farklı açıklamalar geldi. Ünal, "AKP'nin gündeminde bedelli askerlik yok. O sayın Başbakan'ın kendi görüşü" derken Erdoğan da "Bedelli askerlik şu anda hükümetimizin gündeminde değil, böyle bir durum yok. Hayırlısıyla şu önümüzde seçim bitmiş olsun, başkanlık sistemine geçiş dönemi hallolduktan sonra bunlar tekrar masaya yatırılır"ifadesini kullandı.
Konu hakkında en son değerlendirme Canikli'den geldi. Habertürk'ten  Saliha Çolak'ın haberine göre AKP Grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, bedelli askerlikle ilgili yeni bir değerlendirme olup olmadığı yolundaki soruya karşılık, “Cumhurbaşkanı’mızın açıklaması var, onun dışında başka bir şey yok. O noktadayız, onun dışında bir çalışma söz konusu değil'' dedi.

Gazetecilerin, “İhtiyaçlar ve beklentiler konusunda bir çalışma yapmış mıydınız?'' sorusuna ise “Cumhurbaşkanı’mızın açıklaması son noktadır, bitmiştir. Bu anlamda son söz o. Ama konuşmasına bir bütün olarak bakmak lazım. Bütün olarak baktığımızda… Arkadaşlar artık o da sizin göreviniz… Yorumum diye bir şey yok'' yanıtını verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem