Milli Savunma Bakanlığı: Yaralanan askerimiz şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı: Yaralanan askerimiz şehit oldu

İran tarafından açılan ateş sonucu yaralanan 2 askerden Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak'ın kaldırıldığı hastanede şehit olduğunu duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki keşif ve gözetleme faaliyetleri sırasında İran tarafından açılan ateş sonucu yaralanan 2 askerden biri olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak'ın kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirerek şehit olduğunu duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"23 Haziran 2020 tarihinde Hakkâri/Yüksekova sınır bölgesinde icra edilen keşif ve gözetleme faaliyeti esnasında, İran istikametinden açılan ateş sonucu iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.  Hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşlarımızdan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz."

MSB açıkladı: Yaralanan askerimiz şehit oldu

 Başhekim, doktora ilaç verip cinsel saldırıda bulundu

Son Dakika Haberleri