Mi̇lli̇ yol parti̇si̇ genel başkani çayir: si̇stemi̇ deği̇şti̇rmeye geli̇yoruz

Mi̇lli̇ yol parti̇si̇ genel başkani çayir: si̇stemi̇ deği̇şti̇rmeye geli̇yoruz

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır siyasal partilerin hepsinin emelinin aynı bulunduğunu belirterek, 'Biz, 'Süreli politika olsun' dedik.

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır siyasal partilerin hepsinin emelinin aynı bulunduğunu belirterek, 'Biz, 'Süreli politika olsun' dedik. Eskiden doğuda şalvarlı ağalar olurdu. Şimdiki siyasal ağalar, kravatlı, ceketli, çağıl ağalar. Fark bir tek bu. Ağalar ne derse, siyasal partideki marabalar da onu söylüyor. Ben inkılap yapacağım. Biz, hep beraber, sistemi değiştirmeye geliyoruz' dedi.

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, partisinin Gölcük İlçe Başkanlığı kongresine katıldı. Milli Yol Partisi Kocaeli İl Başkanlığı'nda düzenlenen kongredeki konuşmasında Kahramanmaraş merkezli depremlerde 40'a yakın akrabasını kaybettiğini belirten Remzi Çayır, "Ben dostlarımla birlikte 12 gün süresince zelzele bölgesinde kaldım. Ağabeyimin torunları, amca çocuklarımız, bacımın evlatları, 40'a yakın kendi sülalemden, soy adı Çayır olanlardan kaybettik" dedi.

TÜRKİYE'DE SİYASET DEMEK, ÇIKAR DEMEKTİR

Türkiye siyasetinde çıkar düzeni oluştuğunu söyleyen Çayır, "Siyasi partilerin hepsinin emeli aynı. Siyaset demek, çıkar demek. Türkiye'de politika demek, çıkar anlama gelir, güç sahibi olmak anlama gelir, kendi varlıklı sınıfını oluşturmak anlama gelir. Tam anlamıyla bir düzenbazlık anlama gelir. Şu andaki cari politika bu. A'da da bu şekilde, B'de de bu şekilde, solcuda da bu şekilde, sağcıda da bu şekilde. Şimdi yarın aday adaylığı başvuruları açılacak. Adam daha aday bile değil, otobüsü giydiriyor. Kendisine her şeyi yapıyor ki, yarın ektiğine 1 verip, 2 almanın, 3 almanın ardında. Hepsi bu şekilde, seviye bu şekilde, sistem bu şekilde. Biz de 'süreli siyaset olsun' dedik. Eskiden doğuda şalvarlı ağalar olurdu. Şimdiki siyasal ağalar, kravatlı, ceketli, çağıl ağalar. Fark bir tek bu. Ağalar ne derse, siyasal partideki marabalar da onu söylüyor. Ben inkılap yapacağım. Biz, hep beraber, sistemi değiştirmeye geliyoruz. Ne olursa olsun insan şereflidir, onurludur, aklı vardır, yetkisi vardır, hiç kimseye kul, köle olmak zorunda değildir" diye konuştu.

'ANAYASAYI TÜMDEN DEĞİŞTİRECEĞİZ'

Seçilmesi halinde yapacaklarını özetleyen Çayır, şu şekilde konuştu:

"Siyasi partiler yasasını, seçim yasasını ve anayasayı tümden değiştireceğiz. Bütün kitapların ve tüm peygamberlerin çağrısı olan bir tek şeye nazaran değiştireceğiz. Gidin Zebur'u okuyun, Tevrat'ı okuyun, İncil'i okuyun, Kur'an'ı okuyun. Muamelatla ilgili bir sürü şey var. 'Namazı dosdoğru kılın' der. 'Teraziyi dosdoğru tartın', 'Kendiniz için ne istiyorsanız, başkası için de onu isteyin' der. Kimi menkıbelerle beraber size anlatır. Ama hepsinin ortak paydada bir sesi vardır. Bu ses, 'Ey insanoğlu, kalk, izzetli yaşa' der. Yani onurlu yaşa. Paraya, pula, makama, falana, filana boyun eğme. Düşündüğünü, inandığını dosdoğru söyle ve yaşa. Biz siyaseti bunun için yapacağız. Yoksa aynı yoldan, aynı metotla, aynı sonuca ulaşırız" (DHA)

FOTOĞRAFLI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.