Milyonluk ihale, tartışmalı pazarlık usulüyle eski başkana verildi!

Milyonluk ihale, tartışmalı pazarlık usulüyle eski başkana verildi!

Yurttaşların koronavirüs salgını tartışmalarına odaklandığı günlerde Kasımpaşa Spor Kulübü’nün eski Başkanı Zafer Yıldırım,

Yurttaşların koronavirüs salgını tartışmalarına odaklandığı günlerde Kasımpaşa Spor Kulübü’nün eski Başkanı Zafer Yıldırım, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) pazarlık yöntemiyle 162 milyon TL’lik ihale aldı.

Kamu İhale Kurumu’na bağlı Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda yer alan bilgilere göre, TOKİ 30 Aralık 2019 tarihinde ‘Manisa İli Alaşehir İlçesi Birinci Ulaştırma Eğitim Tabur Komutanlığı inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi’ için ihale düzenledi.

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Kamu İhale Kanunu’nun tartışmalı pazarlık usulüyle yapılan ihaleyi Yıldırım’ın yönetim kurulu başkanı olduğu ‘Yapı ve Yapı İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Şirketi’nin’ 162 milyon 500 bin TL teklif vererek kazandığı açıklandı.

SONUÇ KORONA GÜNLERİNDE AÇIKLANDI

Şirketle TOKİ arasında 17 Ocak tarihinde sözleşme imzalanmasına karşın ihale sonucu 13 Nisan tarihinde açıklandı. İhalenin pazarlık usulü yöntemiyle yapılmasının nedeni de “Savunma ve güvenlikle ilgili özel durumların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” diye açıklandı. Yıldırım’ın şirketi TOKİ’den Ankara Atatürk Kültür Merkezi alanına yapılan millet bahçesi projesinin ihalesini de 398 milyon 500 bin TL’ye almıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika