MINI'den yeni elektrikli otomobil! MINI Aceman

MINI'den yeni elektrikli otomobil! MINI Aceman

Elektrikli araçların ülkemizde de yaygınlaşmaya başladığı son dönemlerde MINI'den elektrikli otomobillere yeni bir yatırım hamlesi daha geldi.

Edinilen bilgilere göre MINI 'Aceman Konsepti' adını verdiği modeliyle aslında bir crossover olsa da minik bir SUV ve hatchback izlerini de taşıyacak.

MINI'nin Countryman modellerinden de alışık olduğumuz görünüşüne oldukça benzeyen fakat şöyle bir geri gidip baktığınızda gördüğünüzden daha farklı olduğunu anlayacağınız bu konsept, otomotiv dünyasına yeni bir bakış açısı daha kazandıracak.


DAHA BÜYÜK GÖRÜNÜYOR AMA ASLINDA KÜÇÜK
'Aceman Konsepti' adını verdikleri bu tasarım MINI'nin yeni çıkartacağı EV (Tamamen elektrikli otomobil) modeline benzeyecek. Aslında bir crossover olan Aceman üzerinde minik bir SUV ve hatchback, yani Countryman izlerini taşısa da Aceman Konsepti aslında Countryman'den daha kısa ve tek kapılı bir MINI Cooper'dan sadece birkaç cm daha uzun. Fakat MINI Countryman'den daha yüksek ve bu nedenle de daha büyük duruyorken daha kısa olması sayesinde ise şehir içinde rahat bir kullanım sunuyor.


KENDİNE ÖZEL KARİZMATİK SADE TASARIM
Kendine has, klas bir sade tasarımı bulunan Aceman dış tasarımındaki bazı özellikleri de içeriye taşıyor ve iç kısımda da oldukça sade fakat kendine has olan bir tasarımla bizleri karşılıyor. Oldukça teknolojik görünen kokpit kısmı son dönemlerde diğer markalardan da alışık olduğumuz gibi bilim kurgu filmlerini andırıyor fakat MINI'nin imzası olan, orta konsoldaki kendi izlerini ve ruhunu da kaybetmiyor.

ACEMAN AĞUSTOS AYINDA GAMESCOM ETKİNLİĞİNDE
Şuan için sadece bir konseptten ibaret olan bu otomobil hakkında henüz daha fazla detay bulunmazken aracın 2024 yılında satışa sunulması bekleniyor. Öte yandan bu otomobil hakkında daha fazla bilgi almak veya ilginç tasarımını daha yakından incelemek isterseniz Aceman'in 2024'te üretilecek olan versiyonunu Ağustos ayında Almanya'nın Köln kentinde gerçekleşecek olan Gamescom etkinliğinde bulabilirsiniz.

 
Tam olarak ne olduğu hakkında kafa karışıklıklarına neden olan bu otomobil geçenlerde Citroen'in İstanbul'da tanıttığı otomobil gibi bir çeşit hibrit iken bazıları ise yeni nesil otomobillerin sahip oldukları karmaşıklıklardan dolayı gelecekte otomobillerin günümüzdeki kadar belirgin şekilde SUV, Crossover gibi kategorilere sahip olmayacağını düşünüyor. MINI'nin yeni otomobili hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv