Minikler eğitim için tarihi konağın yolunu tuttu

Minikler eğitim için tarihi konağın yolunu tuttu

Minikler eğitim için zamanı konağın yolunu tuttu 150 senelik zamanı konakta bir ilk Bolu'nun Mudurnu ilçesinde bulunan zamanı Madanlar Konağı'nda küçüklere parasız İngilizce eğitimi verildi.

Minikler eğitim için zamanı konağın yolunu tuttu

150 senelik zamanı konakta bir ilk

BOLU - Bolu'nun Mudurnu ilçesinde bulunan zamanı Madanlar Konağı'nda küçüklere parasız İngilizce eğitimi verildi. Konağın yolunu tutan minikler, verilen eğitime yoğun ilgi gösterdi.

Bolu'da 150 senelik zamanı Madanlar Konağı bir ilke imza attı. Buram buram tarih kokan ilçenin eski yapıları içinde yer alan konağın işletmecileri, parasız dil eğitimi başlattı. Hızırfakı Mahallesi'nde bulunan Madanlar Konağı'nda küçüklere yönelik parasız İngilizce eğitimi verildi. Konağın işletmecileri tarafınca duyurulan yabancı dil eğitimine Mudurnulu aileler ilgi gösterdi. Resim ve oyunlarla desteklenen İngilizce eğitiminde minikler keyifli anlamış olur yaşadı.

"Ticari anlamda değil ilçeye de katkımız olsun istiyoruz"

Madanlar Konağı'nda toplumsal etkinliklere ehemmiyet verdiklerini ifade eden işletmeci Ege Yıldırım, "Konağımızda toplumsal etkinliklere ehemmiyet veriyoruz. Ticari anlamda değil ilçeye de katkımız olsun istiyoruz. İngilizce öğrenmek oldukça beceri isteyen bir dildir. Mudurnu'daki insanları geliştirmek gezinsel amaçlı da olabilir. İleride her insanın okul ve yaşam başarısı da mühim bir katkı sağlar bugün yalnız bir tanıtım etkinliği yaptık" dedi.

Kursa yabancı dil öğrenmeye gelen Kuzey Ece Öner, "İngilizceyi çok seviyorum. Burada arkadaşlarımla İngilizce ders işledik. Resim yaptık, kartopu oynadık" diye konuştu.

"Oyunlu İngilizce dersi yaptık"

Çocukların İngilizce öğrenmesine katkı elde eden Handan Salta, "İstanbul Üniversitesi'nde okutmanlık yaptım. İngilizce okutmanlığı ama aynı zamanda Drama Derneği'nden de bütün aşamaları aldım. Hem çocuklar için hem yetişkinler için burada ayrı atölye yapmayı düşündük ama katılan fazla olmadığı için yetişkinlerden gelenleri de çocuklar atölyesine aldık. Hep birlikte oyunlu İngilizce dersi yaptık" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.