Motorola Razr dayanıklılık testini geçemedi

Motorola Razr dayanıklılık testini geçemedi

Şirketin 2004 yılında çıkardığı Razr’ın modern hali olarak geliştirilen katlanabilen Razr , nostaljik ve şık görüntüsüyle dikkatleri topluyor.

Katlanabilen akıllı telefonlar son birkaç ayın en çok tartışılan konuları içerisinde yer alıyor. Katlanabilir telefonlar ortaya çıktığından beri en konuşulan telefonlardan biri de Motorola’nın nostaljik girişimi oldu. Şirketin 2004 yılında çıkardığı Razr’ın modern hali olarak geliştirilen katlanabilen Razr , nostaljik ve şık görüntüsüyle dikkatleri topluyor.

Önce ön siparişe açılan ve pazara girdiğinde oluşan heyecandan sonra CNET tarafından yapılan dayanıklılık testi, Razr hakkında tartışmaların çıkmasına sebep oldu. Şirketin bu yeni akıllı telefonu, sadece 28 bin katlamadan sonra kullanılamaz durumda kaldı. Yapılan test sonuçlarına gelen yorumlar o kadar olumsuzdu ki şirket konu hakkında açıklama yaptı.

Şirket ilk olarak CNET’in test sırasında kullandığı makinenin Razr’a dayanıklılık testi yapmaya için ideal olmadığını söyledi. Yapılan bu savunma aslında yanlış değil. FoldBot adı verilen bu cihaz, telefonun günlük hayatta kullanılırken maruz kalacağı hareketleri göstermiyordu.

CNET’in gerçekleştirdiği Razr testini yanlış ve fazla agresif bulan kuruluş, kendi Razr testini daha uygun yöntemlerle yaptı. Kuruluşun gerçekleştirdiği açma kapama dayanıklılık testine ait videoda gördüğünüz üzere kullanılan makine telefonu tamamen açıp kapatabiliyor. Açma kapama hareketi bir insanın yapacağı şekilde, yumuşak gerçekleşiyor.

Huawei Mate 30 Pro kutu açılış (Unboxing) ve ilk bakış videosu

Bilim Teknoloji