Mourinho resmen United'da

Mourinho resmen United'da

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United, Portekizli teknik adam Jose Mourinho'yu takımın başına getirdi. İki yıl önce anlaşmaya vardığı Hollandalı menajer Louis van Gaal ile ligde ve Avrupa kulvarında hedeflediği...

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United, Portekizli teknik adam Jose Mourinho'yu takımın başına getirdi. İki yıl önce anlaşmaya vardığı Hollandalı menajer Louis van Gaal ile ligde ve Avrupa kulvarında hedeflediği başarıyı yakalayamayan Manchester ekibi, sezonun bitmesinin ardından adı uzun süredir kulüple anılan 53 yaşındaki Mourinho ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Porto'da lig şampiyonluğu yaşadığı iki sezonda UEFA Kupası ve Şampiyonlar Ligi kupalarını da kazanarak yıldızını parlatan Mourinho, kariyerinin devamında Chelsea, Inter Milan ve Real Madrid ile Avrupa'nın önemli liglerinde çok sayıda zafere imza attı. İki kez geldiği Chelsea'de Avrupa kulvarında başarılı olamayan ancak Ada'da 7 kupa kaldıran Portekizli çalıştırıcı, İtalya'da ikisi lig ve biri Şampiyonlar Ligi olmak üzere 5, İspanya'da ise 3 kupa şampiyonluğu yaşadı. Geçtiğimiz sezon Chelsea'deki kötü gidişi durduramayan Mourinho, Aralık ayında kulupten gönderilmişti.

Spor